Jūsų krepšelis 0

Puikybė ir prietarai. Pegaso kolekcija - Jane Austen

Knyga dalyvauja akcijoje

Puikybė ir prietarai. Pegaso kolekcija

Pride and Prejudice Jane Austen

Kaina: 11,99

Kuriame knygyne yra?

Iš anglų k. vertė Romualda Zagorskienė
360 p., kietas virš.
21,5x14,3x3,1 cm
Leidykla: Alma littera, 2014
ISBN 9786090114216
Prekės kodas 9786090114216

2-oji PEGASO kolekcijos knyga
Jane Austen „Puikybė ir prietarai”

Šmaikštus, sąmojingas, parašytas sklandžia, vaizdinga kalba, subtiliai ir elegantiškai pajuokiantis kvailų papročių suvaržytą visuomenę, Jane Austen romanas „Puikybė ir prietarai“ XXI-ame amžiuje knygų gerbėjas įtraukia nemažiau nei 19 amžiaus skaitytojus (knyga parašyta 1813m.).
Kur užkoduotas šios knygos universalumas? Stiprių moterų portretai, romantiška meilės istorija, taikliai aprašytos žmogiškosios silpnybės ir akcentuojamos vertybės, ypač aktualios mūsų laikais: tolerancija ir gebėjimas priimti žmones tokius, kokie jie yra, neklijuojant etikečių. Galbūt šiuolaikinėms moterims spaudimas bet kokia kaina ištekėti nebėra didžiausias galvos skausmas, galbūt jos gali jaustis drąsiau priimdamos svarbius asmeninio gyvenimo sprendimus ir nelaukti, kol šiuolaikinis džentelmenas teiksis pakviesti lemtingo šokio, tačiau širdies reikalai vis dar yra apsunkinami išankstinių nusistatymų, kompleksų ir sunkiai išpildomų lūkesčių. Puikybė trukdo pripažinti savo klaidas, prietarai dažnai įkalina mąstymą ir neleidžia pažvelgti toliau žmogaus išvaizdos ir socialinio statuso.
Jane Austen „Puikybė ir prietarai“ šių dienų elizabetas - drąsias, užsispyrusias, savo nuomonę turinčias merginas ir moteris - paskatins ieškoti savojo pono Darsio. „Džeinosteniškai“ romantikai lygių nėra: etiketą išmanantys pasitempę džentelmenai, žavios, mandagios, kuklios panelės, estetiška dvarų aplinka, nedrąsus santykių užmezgimas, skubiai mesti žvilgsniai ir santūrūs simpatijos pradžią žymintys pokalbiai – visa tai dvelkia senųjų laikų romantika ir pagarba, kokią galima patirti tik skaitant Jane Austen knygas.
Beje, „Puikybė ir prietarai“ daugiau kaip 150 metų tituluojama viena populiariausių anglų kalba parašytų knygų, o knygos istoriją pradedantis, taiklus ir komiškas sakinys „Yra tokia visuotinai pripažinta tiesa, kad nemažus turtus paveldėjęs viengungis negali apsieti be žmonos” laikomas geriausia visų laikų grožinės litaratūros knygos pradžia.

Anglijos provincijoje gyvena kukli dvarininkų Benetų šeima. Pagrindinis ponios Benet rūpestis, kuriuo ji nuolat drumsčia ramybę ir ponui Benetui, ištekinti penkias dukras. Vyriausioji Džeinė pasižymi išskirtiniu grožiu, todėl nenuostabu, kad kaimynystėje įsikūręs žavus ir turtingas ponaitis Binglis iš pirmo žvilgsnio karštai ją įsimyli. Tačiau jaunuolio seserys nepritaria tokiam brolio pasirinkimui, nes Benetai joms atrodo stačiokiški ir pernelyg neturtingi.
Seserų nuomonę palaiko ir ponas Darsis – turtingas, patrauklus, tačiau santūrus ir uždaras, džentelmenas, geriausias Binglio draugas ir vienas geidžiamiausių apylinkės jaunikių. Netikėtai jam pačiam į akį krinta kita Benetų dukra – užsispyrusi ir išdidi Elizabeta. Mergina įsitikinus, kad būtent Darsis yra pagrindinė kliūtis jos mylimos sesers ir pono Binglio santuokos kelyje, todėl nuoširdžiai niekina išpuikėlį Darsį ir atstumia jo meilės prisipažinimą. Tik ypatingos aplinkybės privers jaunuolius įveikti išankstinius nusistatymus...

Jane Austen

Anglų rašytoja Jane Austen (Džeinė Osten, 1775–1817) – romanistė, kritinio realizmo pirmtakė, linkusi prie sentimentalizmo, parodijavusi gotikinius siaubo romanus, vaizdavusi provincijos dvarininkų gyvenimą, šeimos ir kaimynų santykius, pasakojusi įstabias meilės istorijas.

Rašytoja gimė Anglijos pietų kaime, dvasininko šeimoje. Gavo geresnį išsilavinimą nei daugelis to meto moterų, bet visą gyvenimą praleido tėvų namuose, nebuvo ištekėjusi, toli nekeliavo, tik iki Londono ir Bato. Pirmąją knygą „Meilė ir draugystė“ Jane Austen parašė būdama 14 metų, tačiau tik sulaukusi 35 metų išleido romaną „Protas ir jausmai“ (1811), pasirašytą slapyvardžiu, nes kūryba tais laikais moterims nederėjo. Kritikai vertino racionalų rašytojos humorą, grakštų stilių, mokėjimą jautriai pasakoti apie įsimylėjėlių nesusipratimus, blaškymąsi tarp jausmų ir pareigos šeimai

Lietuvių skaitytojams Jane Austen pažįstama iš romanų „Puikybė ir prietarai“ (2008), „Ema“ (2009), „Protas ir jausmai“ (2009), „Įtikinėjimas“ (2011), „Mansfildo parkas“ (2011).

.

 

Naujausi | Geriausi

1-10 11-19

Živilė
Pirkau, šios serijos knygas savo dukrai į Airiją kaip kalėdines dovanas, norėjau ir šiais metais, tačiau radau komentarą dėl prasto vertimo(, nuvylė, nes pirkau tas knygas , kurias pati esu skaičiusi senesniuose leidimuose. Liūdna, kad dėl mažų sąnaudų pasirenkamas naujas neprofesionalus vertimas.

+2 Pritariu Nepritariu

Aušra
Knyga patiko, bet jau klaidų klaidų... Negi nebeliko knygų korektorių? O gal surinkėjas mažaraštis?..

+3 Pritariu Nepritariu

Karolina
Be gali įdomi ir labai įtraukianti knyga. Skaičiau du kartus ir tikrai vėl jaučiu norą paskaityti ją vėl ;).

+1 Pritariu Nepritariu

Akvilė
Nuostabi knyga :) Užvaldyta šios istorijos dar perskaičiau ir Amandos Grange knygą "Mr. Darcy's Diary" va ten tai gėris! :) Rekomenduoju!

0 Pritariu Nepritariu

Aurėja
Graži meilės istorija.

0 Pritariu Nepritariu

Asta
Vertimas klaikus. Klaidų pilna. Nebeliko net užuominos į to meto kalbos grakštumą, lengvumą. Kam taip išdarkyti kūrinį. Skaičiau senesnį leidimą - patiko žymiai labiau... Romanas tikrai nuostabus, skaičiau dešimt kartų (gal net daugiau), bet šitas vertimas toks, kad "nervai nelaiko"! Pavyzdžiui, cituoju, "džentelmeno susižavėjimas buvo visiškai aiškus" (dabartinis vertimas) ir "džentelmeno širdis netelpa krūtinėje" (senesnis leidimas). Manau, skirtumas yra aiškus.

+11 Pritariu Nepritariu

Donis
per didele kaina, per brangu.
Vokietijoj paprasciau, galima www pirkti naudotas knygas gerame stovyje
kainuoja daug pigiau. Tai ir padariau. uz 2,50€ plius 1,20€ pasto islaidos, gerame stovyje naudota sita romana su iliustracijomis nusipirkau.
Lietuviai patys kalti, kad nesuteikia galimybes isigyti pigiai naudotu knygu. Patys kalti.
ir apskritai, Vokietijoje taip pat naujos knygos pigesnes. is parduotu knygu, mokestis valstybei yra
7%. o kiek % yra LT ?

+2 Pritariu Nepritariu

agnė 2014 02 12 19;27
puiki lengvai skaitoma ir idomi man labai patinka ja skaityti einant miegoti nebrangiai kainavo 39.88 Lt nuostabi visiems ja rekomenduoju ja perskaityti ir nereli žiauriai gera knyga

-1 Pritariu Nepritariu

As
Skaityt pradejau,bet net neipusejau...truksta laiko,reikia vel nuo pradziu pradet,nes sudeliot detales reikia.

-1 Pritariu Nepritariu

Valda
Nereali knyga !!! Visiem rekomenduoju. Plius kaina yra tikrai labai gera kaip tokio gražio leidimo knygai.

0 Pritariu Nepritariu

1-10 11-19

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė

Šiame sąraše pateikiami duomenys yra atnaujinami vieną kartą per parą, todėl klientams visada rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti. Visų knygynų kontaktus rasite tituliniame puslapyje esančiame žemėlapyje.
Vilnius
Ozo g. 25, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Saltoniškių g. 9, Didysis Pegasas. PC PANORAMA
Upės g. 9, 1 aukštas, PC CUP
Pylimo g. 53/2
Vikingų g. 3, Prekybos slėnis „Nordika“
Kaunas
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
K.Baršausko g. 66A, PC MOLAS
Laisvės al. 75
Laisvės al. 81, Kauno centrinis knygynas
Vytauto pr. 24, Kauno autobusų stotis
Klaipėda
Taikos pr. 61, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Taikos pr. 139, PC BIG
Šiauliai
Aido g. 8, PC AKROPOLIS
 
Marijampolė
Bažnyčios g. 13
Utena
Aušros g. 21 / A.Baranausko g. 44, PC AUŠRA
Kėdainiai
J. Basanavičiaus g. 47D
Telšiai
Respublikos g. 20
Šilutė
Lietuvininkų g. 42
Mažeikiai
Žemaitijos g.38, PC RIMI
Rokiškis
Nepriklausomybės a. 27
Prienai
Vytauto g. 30
Šakiai
V. Kudirkos g. 35

Pirkėjas, kuris pirko šią prekę, taip pat įsigijo: