Raudona kaip kraujas

11,69 €
Loading

Kartą gyveno mergaitė, kuri pradėjo bijoti...

Tamperės miesto Suomijos šiaurėje jau seniai nebuvo sukausčiusi tokia šalta žiema.

Gatvės užšalusios ir baltos kaip sniegas.

Per tokį akinantį baltumą prasimušti įstengia tik viena spalva – kraujo spalvos raudonis...

 

Septyniolikmetei Snieguolei Anderson tai pirmoji žiema Tamperėje. Ji mokosi prestižinėje meno mokykloje ir viena gyvena nedideliame butuke – toli nuo savo šeimos ir nelabai malonios praeities. Snieguolė laikosi atokiai ir nuo savo naujųjų bendramokslių ir vadovaujasi principu niekada nesikišti į svetimus reikalus.

Tačiau vieną ankstyvą rytą užklydusi į mokyklos fotolaboratorijos tamsųjį kambarėlį ir ten aptikusi išdžiaustytus banknotus su kraujo dėmėmis, mergina supranta – šįkart svetimų problemų išvengti nepavyks.

Vis greičiau įsisukantis įvykių sūkurys Snieguolę nublokš į didelį pavojų, ir ją vėl sukaustys baimė – nors buvo sau pažadėjusi daugiau niekada nieko nebebijoti...

Jaunimui skirtas įtempto siužeto ir šiaurietiškai mistiškas detektyvinis trileris jau tapo sensacija visame pasaulyje. Knyga verčiama į beveik 50 kalbų ir lyginama su populiariąja suaugusiems skaitytojams skirta „Mergina su drakono tatuiruote“. Knygai pranašaujama didžiulė sėkmė.

SALLA SIMUKKA (Sala Simuka, g. 1981) – Tamperėje gyvenanti rašytoja ir švedų kalbos vertėja. Parašė keletą romanų ir trumposios prozos rinkinį, į suomių kalbą išvertė nemažai romanų suaugusiesiems, knygelių vaikams, teatro pjesių. Rašo knygų recenzijas dienraščiams Helsingin Sanomat ir Hämeen Sanomat bei žurnalui Suomen Kuvalehti. Taip pat dirba jaunimo literatūros leidinio LUKUfiilis redaktorės pavaduotoja.

2013 metais ši jauna rašytoja buvo apdovanota prestižine Suomijoje Topelijaus vardo premija, kuri skiriama už nuopelnus vaikų ir jaunimo literatūrai.

 

Rašydama knygą „Raudona kaip kraujas“ autorė klausėsi šių kūrinių:

GARBAGE: The World Is Not Enough

LALEH: Some Die Young

FLORENCE AND THE MACHINE: Breath of Life

LANA DEL RAY: Summertime Sadness

MASSIVE ATTACK: Protection

CHISU: Kohtalon oma

Daugiau informacijos
EAN kodas 9786090113950
SKU 000000000001109682
ISBN kodas 9786090113950
Spalvingumas Nespalvotas
Leidimo metai 2014-05-05
Puslapių skaičius 264
Viršelio tipas Kietas
Originalo kalba Suomių
Pav. originalo kalba Punainen kuin veri
Formatas 22x15x2,3
Leidykla Alma littera
Vertėjas Aida Krilavičienė
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą