Jūsų krepšelis 0

RIŠARDAS FICHMANAS

 
Apie autorių:

Gamtos mokslų daktaras, Vilniaus šachmatų federacijos viceprezidentas, Vilniaus miesto šachmatų ir šaškių sporto mokyklos treneris. Tarptautinė šachmatų federacija (FIDE) jam suteikė FIDE trenerio ir FIDE meistro vardus.

Per 40 metų darbo su jaunaisiais šachmatininkais išugdė nemažai Lietuvos čempionų ir prizininkų, Lietuvos nacionalinės rinktinės narių, dalyvavusių pasaulio šachmatų olimpiadose.

Apie naujausią autoriaus knygą:

„Šachmatų gramatika“ skirta tiems, kurie dar iš viso nemoka žaisti šachmatais, bet nori išmokti. Po pirmųjų pamokų, kur aprašytos šachmatų žaidimo taisyklės, naudingų patarimų atras ir pradedantieji, ir jau mokantieji žaisti.

Patarimas tėveliams, norintiems padėti savo atžalai pasinerti į stebuklingą šachmatų pasaulį. Vaiko atmintis (ir tuo labiau gebėjimas sutelkti dėmesį į vieną dalyką) guvi ir imli, bet ribota. Svarbu ne tai, kad jaunas šachmatininkas kuo greičiau susiremtų su varžovais, bet kad jis įgytų pradinius įgūdžius – kitaip jo laukia skaudūs pralaimėjimai net prieš objektyviai ne tokius gabius paauglius. Tai veikia vaiko savigarbą, kuri tokiame amžiuje labai pažeidžiama.

O dabar imkime lentą, figūras ir – pirmyn. Iš pradžių prireiks kantrybės, nes taisyklės gana įmantrios. Bet vėliau bus lengviau.

Autoriaus interviu:
Interviu Lrytas.lt rasite čia >>