Rytų išminties enciklopedija

11,29 €
Loading

Nepaisant mūsų visuomenėje sparčiai augančio susidomėjimo unikaliu filosofiniu ir religiniu Azijos paveldu, bendros žinios ir tekstiniai šaltiniai apie intelektines ir dvasines hinduizmo, budizmo, daoizmo ir dzenbudizmo tradicijas Lietuvoje vis dar menki. Neabejoju, jog ilgai lauktas šios enciklopedijos pasirodymas lietuvių kalba ne vienam suteiks stimulą pasigilinti į kelių tūkstančių metų įvairių Azijos regionų mąstytojų lobius, o visiems ją skaitantiems atvers naujus pažinimo klodus. Iš tiesų, tai parankinė knyga, kurią tiesiog būtina turėti ne tik specialistams Azijos tyrėjams, filosofams, religijotyrininkams ar psichologams, bet ir visiems besidomintiems Azijos kultūromis, išminties istorija ir praktinėmis įžvalgomis.

Prof. habil. dr. Audrius Beinorius

Vilniaus universiteto Orientalistikos centro direktorius

Lietuvoje – tai pirmas leidinys, kuriame apžvelgiama svarbiausių Rytų religijų (hinduizmo, budizmo, dzenbudizmo, daoizmo) visuma; supažindinama su Rytų mitologija, senovės raštijos ir garsiausiais (taip pat ir pasaulio paveldo) architektūros ir dailės paminklais; pateikiama senovės išminčių, senovės raštijos kūrinių ištraukų.

Jį galima vertinti įvairiai:

  • kaip pradžiamokslį, kuriame apibūdinamos svarbiausios Rytų religijų ir kultūros sąvokos, kurių nesuvokus neįmanoma perprasti nei rytietiško mąstymo, nei kultūros;
  • kaip Rytų filosofijos ir senovės kultūros apžvalgą;
  • kaip senovės raštijos sąvadą, kuriame pateikiama legendų, senovės išminčių veikalų, senosios poezijos ištraukų;
  • netgi kaip veikalą, iš kurio galima gauti ne tik dvasinės, bet ir fizinės naudos (jame pateikiama ir fizinių pratimų).

Jį galima skaityti įvairiai (nelygu kokie yra jį atsiverčiančiojo poreikiai) ir kiekvieną kartą vis atrasti ką nors nauja.

Daugiau informacijos
EAN kodas 9789986167990
ISBN kodas 9789986167990
SKU 000000000002125895
Leidimo metai 2010-01-01
Originalo kalba Vokiečių
Viršelio tipas Kietas
Puslapių skaičius 494
Spalvingumas Nespalvotas
Formatas 17x24x3,2
Leidykla Tyto alba UAB

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą