Jūsų krepšelis 0

Senis ir jūra - Ernest Hemingway

Knyga dalyvauja akcijoje

Senis ir jūra

The Old Man and the Sea Ernest Hemingway

Kaina: 8,39

Kuriame knygyne yra?

Iš anglų k. vertė Romualdas Granauskas
112 p., kietas virš.
20,7x12,5x1,2 cm
Leidykla: Baltų lankų leidyba UAB, 2014
ISBN 9789955237129
Prekės kodas 9789955237129

Po aštuoniasdešimt keturių nesėkmingos žvejybos dienų senam žvejui Santjagui pagaliau pavyksta pagauti didžiulę žuvį. Laimikis toks didelis, kad priešindamasis jis nutempia laivą gilyn į jūrą. Plaukdamas paskui žuvį senis apmąsto daugelį dalykų – juk pagavo ją, kad galėtų išgyventi, tačiau ji irgi kovoja už savo gyvybę, todėl Santjagas ima žuvį gerbti. Deja, jis priverstas ją užmušti. Grįžtant namo laimikį užpuola rykliai. Iš visų likusių jėgų senis stengiasi nuo jų apsiginti.
 
Ernestas Hemingway (1899–1961) – vienas žymiausių prarastosios kartos atstovų. Šiai kartai priklauso tokie žymūs rašytojai kaip Erichas Maria Remarque’as, F. Scottas Fitzgeraldas, Ezra Poundas. 1953 m. Hemingway už Senį ir jūrą apdovanotas Pulitzerio, o po metų – Nobelio literatūros premija. Šis mažos apimties kūrinys pirmiausia buvo išspausdinta žurnale Life, kurio per dvi dienas parduota daugiau kaip 5 mln. egzempliorių. Kiek vėliau Senis ir jūra pasirodė atskira knyga ir išgarsino rašytoją visame pasaulyje.

Ernest Hemingway

Viena ryškiausių pirmosios XX a. pusės asmenybių. Ernest Hemingway yra vadinamas vienu įdomiausių JAV rašytojų, o pats autorius, kaip ir jo sukurti personažai, buvo linkęs į rizikingus, nutrūktgalviškus nuotykius. Rašytojas savanoriavo Pirmajame pasauliniame kare, dirbo karo korespondentu Ispanijoje, rinko lėšas kovai prieš fašizmą, o 1944 m. su pirmaisiais išvaduotojais žengė į Paryžių. Būdamas dvidešimt septynerių išleido pirmąjį apsakymų rinkinį „Mūsų laikais“, po metų – pirmąją knygą „Pavasario vandenys“. Ernest Hemingway kūryboje siužetas nėra pats svarbiausias elementas – kur kas daugiau reikšmės rašytojas teikė žmogaus vidinio pasaulio pokyčiams, intuicijai, jausmui. Rašytojo kūryboje leidžiama skaitytojui pačiam suprasti potekstę, veikėjo vidinį pasaulį, svarbi mirties, netekties tema. Žinomiausios Ernest Hemingway knygos – romanai „Fiesta“, „Atsisveikinimas su ginklais“, „Kam skambina varpai“, dokumentinės knygos „Mirtis vidurdienį“, „Žaliosios Afrikos kalvos“, o didžiausiu šedevru laikoma apysaka „Senis ir jūra“. 

Atsiliepimų apie šią prekę nėra.

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė

Pirkėjas, kuris pirko šią prekę, taip pat įsigijo: