Strazdanota vasara

2,18 €
Loading

Knygą sudaro dvi apysakos. Pirmojoje – „Stazdanota vasara“ – vaizduojamas paauglio Adulio Babarsko gyvenimas vieną vasarą. Pagrindinio herojaus lūpomis su lengva ironija ir humoru pasakojama apie jo brolio Rapolo ir Živilės meilę, kaimynų ir draugų Zigmo, Justės ir Jono kasdieninius rūpesčius. Pagal šią apysaką sukurtas televizijos meninis filmas.
Antrosios apysakos „Markizas – angelų karalius“ veiksmas vyksta vaikų namuose. Skirtingų likimų suvesti jų gyventojai – Markizas, jo geriausi draugai Bananas, Gervė ir kiti – pasitelkę vaikišką fantaziją bando sukurti realų gyvenimą.
B. Bušmos knyga „Stazdanota vasara“ leidžiama antrą kartą minint pagal ją sukurto to paties pavadinimo filmo 20 metų jubiliejų.

„Esu girdėjęs, kad ten, kur žmogus stovi, ten jam ir pasaulio centras. Visiškai tam pritariu. Man tokie centrai buvo du. Paluobės kaimas netoli Ylakių ir Klaipėdos mokykla – internatas Nr. 1. Visur kitur, kur lankiausi, atrodo, net trumpam nebuvau stabtelėjęs – tik ėjau ir ėjau... Taigi viskas, kas sudėta į šias dvi apysakaites, yra iš tų dviejų mano pasaulio centrų. Ne tik veikėjai, bet ir gamtos vaizdai, namai, malūnas, medžiai, mažiausias krūmas, kelias ar takelis, mokyklos klasė, bendrabutis, katilinė – viskas turi savo prototipus. Dabar nuoširdžiai gailiuosi, jog kažkada rašydamas (šis knygos leidimas jau antras) pakeičiau kai kurių veikėjų vardus, vietovių pavadinimus. Ir šiandien šventai tebetikiu, kad veidą nuo vasaros strazdanų galima išgydyti tiktai varlių kurkulais...“  B. B.

Daugiau informacijos
EAN kodas 9785417009327
ISBN kodas 9785417009327
SKU 000000000002148741
Leidimo metai 2008-01-01
Originalo kalba Lietuvių
Viršelio tipas Minkštas
Puslapių skaičius 208
Spalvingumas Nespalvotas
Formatas 19,5x12,4x1,5
Leidykla Mintis, AB

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą