Šventieji globėjai ir jų simboliai

50,75 €
Loading
Ši knyga ir liūdna, ir šviesi ir...neturinti pabaigos. Ji – apie mūsų šventuosius globėjus, tikėjusius Dievo esybe ir krikščioniškuoju Išganymu, ir tą paliudijusius savo kančia, pasiaukojimu, artimo meile.
Bažnyčiose, muziejuose, įvairiose kolekcijose, netgi miestų gatvėse ir pakelėse apstu paveikslų ir skulptūrų, mūsų laikais ne visada suprantamų. Kartais tik numanome, kas tie Biblijos veikėjai, kurių atvaizdai žvelgia į mus. Be abejo, Švč. Mergelė Marija, Jėzus, Dievas Tėvas atpažįstami lengvai, nes tai dažnai pasako kūrinių pavadinimai. Bet kitus šventuosius, tiek iš Senojo, tiek iš Naujojo Testamento, gali atpažinti toli gražu ne visi, juos kartais sunku atskirti vienas nuo kito net paveiksluose tuo pačiu pavadinimu. Dažnai nesuvokiame ir visų kompozicinių detalių, siužeto darinių, net kolorito svarbos.
Šis respektabilus albumas kaip reta įdėmiai, nuosekliai papildo šventumo vaizdavimo tradiciją: įvardija pirmapradžius simbolius, atskleidžia jų kodus, tiria giliausias prasmes. Čia taip pat pateikiami šventųjų gyvenimų aprašymai ir jų atvaizdai nuo Jėzaus sekėjų jam gyvenant Žemėje iki pat mūsų dienų, aiškinama, kodėl jų tiek daug įvairiuose Jėzaus ir Švč. Mergelės paveiksluose ir ką tai reiškia mums laiko ir istorijos kontekste.

 

Daugiau informacijos
EAN kodas 9789955087786
SKU 000000000001101054
ISBN kodas 9955087781
Spalvingumas Spalvotas
Puslapių skaičius 238
Viršelio tipas Kietas
Originalo kalba Italų
Pav. originalo kalba COME RICONOSCERE I SANTI E I PATRONI NELL'ARTE E NELLE IMMAGINI POPOLARI
Formatas 24,5x30,5
Leidykla Alma littera
Vertėjas Algimantas Gudaitis
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą