Jūsų krepšelis 0

Tarnaitės pasakojimas - Margaret Atwood

Knyga dalyvauja akcijoje

Tarnaitės pasakojimas

The Handmaid's Tale Margaret Atwood

Kaina: 15,99

Kuriame knygyne yra?

Iš anglų k. vertė Nijolė Regina Chijenienė
336 p., kietas virš.
20,5x14x2,9 cm
Leidykla: Baltų lankų leidyba UAB, 2012
ISBN 9789955236269
Prekės kodas 9789955236269

„Mums taip stovint dviguboje eilėje, atsidaro durys ir įeina dar dvi moterys raudonomis suknelėmis ir baltais Tarnaičių sparneliais. Viena iš jų jau galudienė, pilvas pergalingai pūpso iš po plataus drabužio. Patalpoje sujudimas, murmesys, atodūsiai; nejučia pasukame galvas, begėdiškai atvirai stebeilijame. Net pirštų galiukai dilgsi, taip maga ją paliesti. Ji mums tarsi stebuklas, pavydo ir geismo objektas, mes trokštame jos. Ji – vėliava kalno viršūnėje – mes dar galime tai padaryti. Mes taip pat galime būti išganytos.“


Netolima ateitis. Gileado respublika.

Fredinė gyvena Vado ir jo Žmonos namuose. Išeiti iš namų jai leidžiama tik kartą per dieną nupirkti maisto produktų. Parduotuvių pavadinimai yra paveikslėliai, nes moterims nebeleidžiama skaityti ir apskritai siekti žinių. Kartą per mėnesį ji privalo gulėti ant nugaros ir atlikti Tarnaitės pareigą, nes mažėjančio gimstamumo amžiuje Fredinės ir kitų šiai tarnystei paskirtų moterų vertė tėra jų vaisingumas. Ji dar atmena senus laikus, kai gyveno su savo vyru Luku, žaisdavo su dukra, turėjo darbą, pinigų ir galėjo mokytis.

Bet dabar visa tai jau praeitis.


„Itin aktualus šiandien, kai daug kur pasaulyje vis dar gaji mizoginija.“

Guardian


„Jaudinantis, vaizdingas ir gąsdinantis. Viliuosi, kad ne pranašiškas.“

Conor Cruise O'Brien


„Nepriekaištingai nušviečia tamsiausius politikos ir skirtingų lyčių tarpusavio ryšius.“

Washington Post Book World


„Sunku patikėti, kad, praėjus daugiau kaip 30 metų po sukūrimo, šis pasakojimas išlieka toks svarbus mūsų gyvenamam laikui.“

Independent


Margaret Atwood (Margareta Etvud, gim. 1939) – viena ryškiausių šiuolaikinių Kanados rašytojų, daugiau kaip trisdešimties knygų autorė, poetė, eseistė, literatūros kritikė. Atwood yra gavusi ne vieną literatūros apdovanojimą, o 2000 m. už romaną „Aklasis žudikas“ pelnė prestižinę „Man Booker“ premiją. „Tarnaitės pasakojimas“, pirmąkart pasirodęs 1985 m., laikomas vienu stipriausių autorės kūrinių. Romanas, nominuotas „Man Booker“ premijai ir apdovanotas daugeliu kitų literatūros premijų, kritikų lyginamas su George’o Orwello „1984-aisiais“. Pagal „Tarnaitės pasakojimą“ sukurtas visame pasaulyje pripažinimo sulaukęs to paties pavadinimo serialas (2017). 

Margaret Atwood

Margaret Atwood (Margaret Etvud, g. 1939 m.) - viena didžiausių šiuolaikinių Kanados rašytojų, daugiau kaip trisdešimties knygų autorė, išbandžiusi jėgas kaip prozininkė, poetė, eseistė, literatūros kritikė. M. Atwood yra apdovanota bene visais svarbiausiais Kanados ir Europos šalių literatūriniais apdovanojimais, o 2000 m. už romaną „Aklasis žudikas“ (Alma littera, 2003) gavo prestižinę „Booker“ premiją.
Rašytojas Johnas Saulas apie M. Atwood rašė: „Ji yra simbolis tos Kanados, kuri nesileidžia mulkinama, kuri kalba tiesiai ir aiškiai.“ Skautė širdies gilumoje, ji visada pasiruošusi imtis bet kokios humanitarinės misijos, grumtis su bet kokiomis rasizmo apraiškomis. Tačiau labiausiai M. Atwood nusipelnė literatūros srityje. Ji įsteigė Kanados rašytojų sąjungą, Kanados PEN centrą, avangardinę leidyklą „House of Anansi Press“.
 

Naujausi | Geriausi

Indra
Kur būtų galima gauti šią knygą labai noriu perskaityti bet niekur nerandu

0 Pritariu Nepritariu

Renata
Žiūriu pagal knygą sukurtą serialą. Vienas iš geriausių kada matytų. Būtinai nusipirksiu ir knygą. Rekomenduoju toms, kurioms atsibodę romantiniai romanai.

0 Pritariu Nepritariu

Lina
Taip, pritariu. Knyga verta perskaityti, bet ar noretusi ja skaityti dar karta ... nezinau... , siurpoka, kitokia , tamsi, sukrecianti ....

0 Pritariu Nepritariu

Viktorija
Tai ta knyga, kuri tikrai verta dėmesio. Jei Jums nusibodo skaityti apie geišas, karalienes, pilkus atspalvius (kurie man asmeniškai jokio įspūdžio nepaliko, perskaičiau tik todėl, kad VISOS masiškai skaitė), tai paskaitykite šią knygą. Jos idėja tokia įdomi, kad negali nuo jos atsitraukti, autorės rašymo stilius labai lengvas, tačiau rimtas, subtilus. Patariu visu 100 %.

0 Pritariu Nepritariu

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė

Šiame sąraše pateikiami duomenys yra atnaujinami vieną kartą per parą, todėl klientams visada rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti. Visų knygynų kontaktus rasite tituliniame puslapyje esančiame žemėlapyje.
Vilnius
Ozo g. 25, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Saltoniškių g. 9, Didysis Pegasas. PC PANORAMA
Upės g. 9, 1 aukštas, PC CUP
Pylimo g. 53/2
Vikingų g. 3, Prekybos slėnis „Nordika“
Kaunas
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
K.Baršausko g. 66A, PC MOLAS
Laisvės al. 75
Laisvės al. 81, Kauno centrinis knygynas
 
Klaipėda
Taikos pr. 61, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Taikos pr. 139, PC BIG
Šiauliai
Aido g. 8, PC AKROPOLIS
 
Panevėžys
Savitiškio g. 61, PC RYO
Utena
Aušros g. 21 / A.Baranausko g. 44, PC AUŠRA
Kėdainiai
J. Basanavičiaus g. 47D
Telšiai
Respublikos g. 20
Šilutė
Lietuvininkų g. 42
Mažeikiai
Žemaitijos g.38, PC RIMI
Rokiškis
Nepriklausomybės a. 27
Prienai
Vytauto g. 30
Šakiai
V. Kudirkos g. 35

Pirkėjas, kuris pirko šią prekę, taip pat įsigijo: