Tyla iš gervių plunksnų

21,39 €
Loading
Šis darbas mane nustebino daug kuo, bet pirmiausia labai švariu, pirmapradžio santykio siekiančiu žvilgsniu. Tokiam žvilgsniui atsirasti (gal net atsikasti savyje) reikia matyti daug kitokio pasaulio, reikia grįžimo. Edžio Jurčio fotografijas išskiria būtent žvilgsnis, už jo slypinti patirtis, leidžianti laukti malonės: kas prasiskleistų, sušvytėtų, pasirodytų. Tokia dinamika, ekspresija, toks raštas atrodo neįtikėtinas, nepagaunamas. Tai didelio meistriškumo darbai, tik to meistriškumo neapribočiau technika, labiau akcentuočiau dvasinę patirtį, įgūdį matyti, keliasluoksnes pasaulio struktūras, daiktiškus, kūniškus ir dvasinius persiklojimus.
Elvyra Kučinskaitė, gera stilistė, eseistė, ne pasakoja apie nuotrauką, ne iliustruoja, ne informuoja, o laikosi atsargaus dialogo principo. Gal net atsiliepimo – atliepimo. Ji pasiekia didelio lakoniškumo – užtenka sakinio, kelianarės vienos eilutės. Meditacinis susitelkimas, gražus atsargumas su žodžiais – nepažeisti, nesužeisti. Neperdėti. Neperžengti ribos, kuri (vėlgi atsargiai) yra nubrėžta fotografijos vaizdo. Suteikti jam pirmenybę.
Tokie dalykai, kurie atsiskleidžia bendrame Edžio Jurčio ir Elvyros Kučinskaitės darbe, turi prasmę pasaulyje, kuriame apie prasmę vis mažiau bemąstoma. Siečiau šį dialogą ne tik su gamtos, bet ir su dvasios ekologija.
Habil. Dr. Viktorija Daujotytė-Pakerienė
Daugiau informacijos
EAN kodas 9789955380191
SKU 000000000001104167
ISBN kodas 9789955380191
Spalvingumas Spalvotas
Leidimo metai 2008-10-01
Puslapių skaičius 100
Viršelio tipas Kietas
Originalo kalba Lietuvių
Pav. originalo kalba silence of the crane feathers
Formatas 28,2x20,8x1,8
Leidykla Alma littera

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą