Jūsų krepšelis 0

Vidurnakčio vaikai - Salman Rushdie

Knyga dalyvauja akcijoje

Vidurnakčio vaikai

Midnight’s Children Salman Rushdie

Kaina: 13,75

Kuriame knygyne yra?

Iš anglų k. vertė Danguolė Žalytė
552 p., kietas virš.
24,2x15,1x4,4 cm
Leidykla: Baltų lankų leidyba UAB, 2014
Sudarytojas: Salman Rushdie
ISBN 9789955237662
Prekės kodas 9789955237662

Vieną vidurnaktį, tąnakt, kai skelbiama Indijos nepriklausomybė, gimsta tūkstantis ir vienas vaikas. Tai vidurnakčio vaikai, nepaprasti, paslaptingi, dėl savo gimimo aplinkybių įgiję stebuklingų galių – vieni jų skraido, kiti keičia pavidalą, vaikšto vandeniu, savo grožiu keri aplinkinius, keliauja laiku. Ši knyga apie juos ir ypač apie vieną jų – Salymą Sinajį, vaiką didžiule nosimi, galinčia užuosti žmonių jausmus ir ateities įvykius.


Per Salymo istoriją autorius atskleidžia dviejų naujai užgimusių nepriklausomų valstybių, Indijos ir Pakistano, pirmųjų dešimtmečių istoriją. Joje daug magijos, stebuklų ir neįprastų įvykių. Deja, stebuklingųjų vidurnakčio vaikų lemtis – būti sunaikintiems, nes jie trukdo kurti šalies ateitį, ir Salymas paskutinis iš jų.


Romanas Vidurnakčio vaikai sulaukė milžiniško pasisekimo pasaulyje ir yra išverstas į daugiau kaip 30 kalbų, tačiau nuo Indiros Gandhi laikų tebėra uždraustas Indijoje. Tai istorinė filosofinė alegorija, parašyta barokiškai puošniu stiliumi, kupina siurrealistinių veikėjų paveikslų, niūrios ironijos ir visų Indijos spalvų bei kvapų.


1981 m. šis romanas gavo Bookerių Bookerio apdovanojimą, taigi kūrinys buvo įvertintas kaip geriausia iš visų knygų, per 25-erius metus gavusių Bookerio premiją.


Kūrinys lietuviškai pirmą kartą buvo išleistas 1999 m.


Salmanas Rushdie (Salmanas Rušdi) – indų kilmės anglų novelistas, eseistas, kritikas. Gimė Bombėjuje 1947 m., dabar gyvena Niujorke. Vienas garsiausių XX a. kūrėjų, Karališkosios literatūros draugijos narys, daugelio romanų autorius. Rushdie yra apdovanotas aštuoniais garbės daktaro laipsniais, 2002 m. buvo išrinktas į Amerikos PEN organizacijos tarybą.


Rašytojo pavardė žinoma net tiems, kurie nesidomi literatūra, – kai 1989-aisiais Irano dvasinis lyderis paskelbė jam mirties nuosprendį, fatvą, jo pavardė dar ilgai buvo minima pirmuosiuose laikraščių puslapiuose ir žinių laidose.

Salman Rushdie

Indų kilmės britų rašytojas, parašęs dešimt romanų, išverstų į daugiau nei keturiasdešimt kalbų. Kaip ir daugeliui kitų rašytojų, Salman Rushdie karjeros pradžia nebuvo itin sėkminga – pirmąją jo knygą „Grimus“ skaitytojai ir literatūros kritikai daugiausia tiesiog ignoravo, tačiau jau antroji jo knyga „Vidurnakčio vaikai“ nutiesė autoriui kelią į rašytojo profesionalo karjerą. Tiesa, visame pasaulyje įžymiu Salman Rushdie tapo po to, kai 1988m. buvo išleistas skandalingas jo romanas „Šėtoniškos eilės“ – ši knyga sukėlė didžiulį pasipiktinimą islamo pasaulyje, o tuometinis Irano lyderis paskelbė rašytojui mirties nuosprendį, kuris vis dar tebegalioja.
Lietuvos skaitytojams Salman Rushdie pažįstamas iš tokių knygų kaip „Dveji metai, aštuoni mėnesiai ir dvidešimt aštuonios naktys“, „Šėtoniškos eilės“, „Paskutinis Mauro atodūsis“, „Džozefas Antonas“, o jo išskirtinė kūryba yra pelniusi autoriui daugybę literatūrinių apdovanojimų ir užtarnavusi Didžiosios Britanijos riterio titulą.

Atsiliepimų apie šią prekę nėra.

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė

Šiame sąraše pateikiami duomenys yra atnaujinami vieną kartą per parą, todėl klientams visada rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti. Visų knygynų kontaktus rasite tituliniame puslapyje esančiame žemėlapyje.
Vilnius
Ozo g. 25, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Saltoniškių g. 9, Didysis Pegasas. PC PANORAMA
Upės g. 9, 1 aukštas, PC CUP
Kaunas
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
 
 
Klaipėda
Taikos pr. 61, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Šiauliai
Aido g. 8, PC AKROPOLIS

Pirkėjas, kuris pirko šią prekę, taip pat įsigijo: