Vilnius. A complete guide

3,15 €
Loading

Vilnius traukia turistus. Šiuo gidu siekiama informuoti, šviesti bei įkvėpti skaitytojus ir pasidalinti autoriaus meile miestui, neatimant malonumo atrasti jį patiems.

Visų pirma tai bandymas paaiškinti Lietuvos sostinės istoriją ir parodyti, kaip jis tapo tokiu miestu, koks yra šiandien. I skyriuje trumpai aptariama miesto istorija iš lietuvių, rusų, lenkų ir žydų požiūrio taško. Antra, ji tarnauja kaip išsamus vadovas po gatves, kur nurodytos visokios įdomybės ir vietos, kurias reikia būtinai aplankyti. Trečia, knyga pateikia informacijos, kuri labai svarbi užsieniečiams, besilankantiems Lietuvoje (apie maistą, kalbą, transportą, pramogas, lietuvių charakterį ir kalendorines šventes, atostogas ir festivalius).Autorius Joseph Everatt jau 13 metų rašo užsieniečiams apie Lietuvą, ypač apie jos kultūrą ir istoriją. Jis redaguoja įvairius leidinius apie Lietuvą (Lithuania in the World, The Vilnius Review, Archaeoligia Baltica, Lithuanian Culture Express), yra redagavęs keletą knygų ir knygelių ir jų santraukų apie šalį („Baltos lankos“, E. Karpavičiaus leidykla, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Mokslo ir enciklopedijų leidykla, Lietuvių kalbos ir literatūros institutas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, „Artseria“, etc). Jis taip pat rašo straipsnis Lietuvoje (Lithuania in the World, The Vilnius Review, Naujasis Židinys, Vilnius Now!) ir užsienyje (The World of Interiors, Perspectives on Architecture, World Heritage) leidžiamiems žurnalams.

Londono universitete jis studijavo prancūzų ir rusų kalbas ir turi bakalauro laipsnį. Autorius renka medžiagą iš angliškų, prancūziškų, rusiškų ir lietuviškų šaltinių. Jis stengiasi padaryti, kad sudėtinga šalies istorija būtų suprantama užsienio skaitytojams, ir rašo peržengdamas kultūrines ir nacionalines sienas. Jis yra jau parašęs trumpą gidą po Vilnių, kuris buvo išleistas 2001 metais. Naujasis leidimas bus dvigubai ilgesnis, ir bus iš dalies paremtas tyrimais ir patirtimi, įgyta rašant pirmąją knygą.

Vilnius was founded as Lithuania's capital in the Middle Ages, and went through a long period of peace and prosperity, followed by invasions and subordination by foreign powers. In 1990 it once again became  the capital of independent Lithuania, and since then has experienced a remarkable cultural and economic rebirth.

Its complicated history makes it a city of surprises. The city tells a different story to each one of us, at the same time both confident and shy, provincial and cosmopolitan, rooted in the past and starngely divorced from it. This guidebook aims from visitors the pleasure of discovering the city for themselves. 

Daugiau informacijos
EAN kodas 9789955231929
ISBN kodas 9955231929
SKU 000000000002116922
Leidimo metai 2008-01-01
Viršelio tipas Minkštas
Puslapių skaičius 158
Spalvingumas Spalvotas
Formatas 13,4x21,3x1,7
Leidykla Baltų lankų leidyba, UAB

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą