VISATA. Kaip stebėti dangų

25,19 €
Loading
Žinomo Anglijos mokslo populiarintojo parašytoje knygoje pasakojama apie Visatos sandarą: pradedama nuo artimiausių objektų — Saulės sistemos, mūsų Galaktikos — ir einama tolyn į Visatos gelmes. Prieš skaitytojo akis atsiveria vis tolimesnės galaktikos, kvazarai, radiogalaktikos.
Kitas svarbus knygos privalumas: mokoma, kaip patiems stebėti dangų, kada ir kurioje dangaus vietoje aptikti vieną ar kitą žvaigždę, planetą. Pateikiami išsamūs žvaigždėlapiai pagal pasaulio šalis ir pagal metų laikus. Visi žvaigždynai surašyti, todėl skaitytojai iš karto gali susigaudyti, kas yra kas nakties danguje.
Knyga skiriama visiems, kurie nors retkarčiais pažvelgia į bekraštį dangų ir bent kartą pagalvoja: o kas gi ten toliau; ar yra kur nors pabaiga.

Kas iš mūsų nėra bent kartą pakėlęs akių į dangų? Milijonai žvaigždžių, bekraštis kosmosas, neturintis nei galo, nei pabaigos.
Šitiek žino beveik kiekvienas. Astronomija — vienas iš įdomiausių ir paslaptingiausių mokslų.Ypač išpopuliarėjo ji dabar, kai vis nauji dirbtiniai tyrimo aparatai leidžiami į visatos gelmes, vis galingesni teleskopai padeda atrasti dar labiau stulbinančių dalykų.
Lietuvoje astronomine tematika knygų beveik nerasime. Lopydama šią spragą, „Šviesos“ leidykla leidžia didelę, gausiai ir įspūdingai iliustruotą knygą. Šioje knygoje skaitytojai ras ne tik pačių naujausių žinių apie Saulės sistemą, galaktikas, visatos plėtrą ir amžių. Itin pradžiugins kiekvieną gausūs žvaigždėlapiai, sudaryti pagal visus metų laikus ir tinkantys taip pat mūsų platumai. Skaitytojui tereikia atsiversti, tarkim, birželio arba gruodžio mėnesio žvaigždėlapį, atsigręžti nurodytą valandą į pietus arba į šiaurę, ir prieš jo akis pasirodys visi žvaigždynai, nupiešti knygoje.
Čia taip pat galėsite sužinoti, kaip pasidaryti savo mažutę observatoriją, kokius prietaisus naudoti ir kada. Tačiau ir tai dar ne viskas. Perskaitę šią knygą, išmoksite apskaičiuoti planetų judėjimą, sužinosite, kada ir kokie meteoritų spiečiai raižo mūsų dangų ir dar daug kitų dalykų.
Knyga skiriama ne tik astronomams, bet ir visiems astronomijos mėgėjams, kiekvienam žmogui, kuris bent kartą pažvelgė į dangų ir susimąstė: o kas gi iš tikrųjų esame mes, iš kur mes ateiname ir kur lekiame su ta besiplečiančia visata?

Daugiau informacijos
EAN kodas 4771558401231
ISBN kodas 5430039640
SKU 000000000001107212
Leidimo metai 2006-07-01
Viršelio tipas Kietas
Puslapių skaičius 224
Spalvingumas Spalvotas
Formatas 29,4x23,5
Leidykla Šviesa

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą