VYTAUTAS KERNAGIS. NATOS II tomas

18,79 €
Loading

Lietuvos estrados istorijoje tokios knygos dar nėra buvę. Nėra buvę kūrėjo, kurio visos dainos su natomis ir žodžiais sugultų į trijų tomų antologiją! Nenuostabu. Nes nėra buvę ir niekada nebus tokio kaip Vytautas Kernagis.

Ko dar nėra? Nėra ir nebus Tėvynėje žmogaus, kuris nežinotų Maestro dainų. Draugų kompanijoje prie laužo, virtuvėje, ant scenos, pritariant gitara ar pianinu, kai linksma, ar liūdna – Vytauto Kernagio dainos yra tapusios liaudies dainomis, tautos metraščiais, kiekvieno iš mūsų neatskiriama dalimi. Nepaisant rangų, titulų, postų, ūgių ir svorių.

Nuodėmė būtų šias dainas, kultūrinį paveldą, palikti suktis nuklausytuose Vytauto Kernagio, „Dainos Teatro“, kabareto „Tarp Girnų“ viniluose, tviskančiose ir steriliose kompaktinėse plokštelėse. Kodėl? Todėl, kad daina yra gyva ne tada, kai jos klausosi, o tada, kai ją dainuoja!

Vytautas Kernagis parašė daugiau nei 120 dainų. Daugelis jų yra įaugusios į kraują. Kad visos jos išliktų ilgam atmenamos ir dainuojamos, „Vytauto Kernagio fondas“ išleidžia trijų tomų sunkiasvorę antologiją „Vytautas Kernagis. Natos“.

Kiekvienas, laikęs rankose gitarą bandė groti Kernagį. Visi akordus nusirinkinėjo savaip, iš klausos, dažnai netiksliai. Ši antologija yra pirmoji pagalba tiek pradedančiam dainuoti, groti ir kurti, tiek mažo miestelio muzikos mokytojai, tiek scenos grandui, tiek kiekvienam, kurio galvoje vis dar aidi Maestro dainos.

Visi žodžiai, visos natos, visi akordai tiek gitarai, tiek fortepionui sugulė į labai svarbų dokumentą Lietuvos muzikos istorijoje. Dokumentą, kurį surašė Maestro bendražygis, „apkasų draugas“ kompozitorius Andrius Kulikauskas.

Dabar tai gyva ir amžina.

Daugiau informacijos
ISBN kodas 9790706194011
EAN kodas 9790706194011
SKU 000000000004141515
Puslapių skaičius 232
Viršelio tipas Minkštas
Leidimo metai 2012-01-01
Originalo kalba Lietuvių
Spalvingumas Nespalvotas
Formatas 29,6x21x1,5
Leidykla VŠĮ „Vytauto Kernagio fondas“
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą