Pegasas
Nemokamas pristatymas nuo 30 Eur
Nemokamas atsiėmimas tą pačią darbo dieną
Išskirtiniai pasiūlymai Pegaso klubo nariams
Saugus pirkimas

Aušvico siuvėjos. Tikros istorijos moterų, siuvusių, kad išgyventų

5,0/5(2)
Sandėlyje
-25%
18,78 
Tapkite Pegaso klubo nariu ir sutaupykite: 6,26 
25,04 

Kainos el. parduotuvėje Pegasas.lt ir Pegaso fiziniuose knygynuose gali skirtis.

Atsiėmimas knygyne
0,00 

Paruošime tą pačią darbo dieną
NEMOKAMAI

Atsiėmimas paštomate
nuo 0 € iki 2,49 €

Išsiųsime per 5-6 d. d. 
Užsakymams nuo 30 € NEMOKAMAI

Pristatymas kurjeriu
nuo 0 € iki 3,49 €

Išsiųsime per 5-6 d. d. 
Užsakymams nuo 30 € NEMOKAMAI

5,02 įvertinimų
2 pirkėjai jau įvertino šią prekę, įvertinkite ir Jūs!
5/5
Asta

Knyga pranoko lūkesčius. Verta dėmesio

2025-02-19
Autentiškas komentaras

Apie prekę

„...kokią didelę reikšmę pasipriešinimo kontekste turėjo drabužiai: jie gelbėjo nuo šalčio, buvo širdį šildanti dovana arba tarnaudavo kaip slėptuvė ar maskuotė.“

Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje dvidešimt penkios kalinės – daugiausia žydės moterys ir merginos – buvo atrinktos kurti, kirpti ir siūti drabužius nacių elitui. Kalinės tikėjosi, kad šis darbas išgelbės jas nuo dujų kamerų. Siuvimo ateljė, vadinamą Obere Nähstube, įkūrė stovyklos komendanto žmona Hedwig Höss, salono darbus prižiūrėjo SS sargybinių ir karininkų žmonos.

Remiantis įvairiais istoriniais šaltiniais, įskaitant interviu su paskutine išgyvenusia Obere Nähstube siuvėja Bracha Berkovič Kohút, knygoje „Aušvico siuvėjos“ sekama šių moterų likimais. Šeimos ir draugystės ryšiai padėjo joms ne tik ištverti nežmonišką smurtą, bet ir prisidėti prie pasipriešinimo stovykloje. Istorikė Lucy Adlington, nepaprastus siuvėjų išgyvenimus siedama su nacių plėšikavimo ir išnaudojimo politika, kalba apie Trečiojo reicho godumą, žiaurumą ir veidmainiškumą, siūlo naujai pažvelgti į mažai žinomą Antrojo pasaulinio karo ir Holokausto istorijos skyrių.

„L. Adlington atskleidė ne vieną, bet kelias ilgai slėptas istorijas: pasakojimą apie užuojautos kupinas ir drąsias žydes, siuvusias, kad išgyventų, drabužių istoriją per Holokaustą ir mados pramonės istoriją Antrojo pasaulinio karo metais. Autorė meistriškai supynė šias gijas į nepaprastai įtraukiantį, svarbų ir unikalų istorinį skaitinį.“

Judy Batalion

Lucy Adlington (Liusi Adlington) – britų visuomenės ir tekstilės istorikė, senovinių drabužių kolekcininkė, istorinių romanų jaunimui autorė. Negrožinė jos knyga „Aušvico siuvėjos“, pirmą sykį pasirodžiusi 2021 m., iškart tapo „New York Times“ bestseleriu ir buvo išversta į daugiau nei 20 kalbų.


Realios prekės išvaizda gali šiek tiek skirtis nuo esančios nuotraukoje. Prekės, kurias gausite, gali būti kitokioje pakuotėje bei kitokios išvaizdos ar formos.
Autorius
Leidykla
Baltų lankų leidyba
Vertėjas
Kristina Janulytė
Leidimo metai
2024-12-31
Viršelio tipas
Kietas
Puslapių skaičius
384
Matmenys
21x14x2,8
Spalvingumas
Nespalvotas
Pav. originalo kalba
The Dressmakers of Auschwitz: The True Story of the Women Who Sewed to Survive
Leidinio kalba
Lietuvių
Prekės kodas
000000000002196860
EAN kodas
9786090900215
ISBN kodas
9786090900215
Aušvico siuvėjos. Tikros istorijos moterų, siuvusių, kad išgyventų

Aušvico siuvėjos. Tikros istorijos moterų, siuvusių, kad išgyventų

5,0/5(2)
Sandėlyje
-25%
18,78 
Tapkite Pegaso klubo nariu ir sutaupykite: 6,26 
25,04 

Kainos el. parduotuvėje Pegasas.lt ir Pegaso fiziniuose knygynuose gali skirtis.

Atsiliepimai

5,02 įvertinimų
2 pirkėjai jau įvertino šią prekę, įvertinkite ir Jūs!
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
5/5
Aurelija
2025-12-27
Autentiškas komentaras
❤️
5/5
Asta
2025-02-19
Autentiškas komentaras
Knyga pranoko lūkesčius. Verta dėmesio