Pegasas
Pegasas

Berniukas nuryja visatą

 • -25%Nuolaida
14,24 
Registruokitės ir sutaupykite 4,75  (-25%)
18,99 
 • Atsiėmimas knygyne
  nuo 0 – 1.99 €

  Atsiimkite per 2-4 d.d.

  Nemokamas atsiėmimas užsakymams nuo 20 €

 • Atsiėmimas paštomate
  nuo 0 – 2.49 €

  Atsiimkite per 2-4 d.d.

  Nemokamas atsiėmimas užsakymams nuo 30 €

 • Pristatymas kurjeriu
  nuo 0 – 2.99 €

  Pristatysime per 2-4 d.d.

  Nemokamas pristatymas užsakymams nuo 30 €

Apie prekę

Asta, Pegaso knygyno vyr. konsultantė

Labai patiko, rekomenduoju. Tai viena geriausių mano skaitytų knygų, kuri širdyje išliks ilgam. Nors knyga virš 500 psl., ištirpo tiesiog akimirksniu. Istorija stiprėjo pamažu, su kiekvienu puslapiu ir prikaustė taip, kad nebegalėjau padėti kol nesibaigė. „Berniukas nuryja vistą“ – tai debiutinis Australijos žurnalisto romanas, pelnęs pripažinimą, visus įmanomus Australijos literatūros apdovanojimus ir pavadintas būsimąja Australijos klasika. Tai iš dalies autobiografinis romanas. Pasak autoriaus, pusė informacijos yra tiesa, o kita pusė – jis norėtų, kad būtų buvusi tiesa. Nors kaip žurnalistas autorius yra girdėjęs ir rašęs daug baisių istorijų, vis tik nusprendė parašyti knygą apie pačią šiurpiausią – savo mamos istoriją.
Romano veiksmas vyksta 1983 m. Brisbene. Pagrindiniam herojui Ilajui tenka išgyventi labai sunkią vaikystę. Berniukas ir jo sąmoningai nekalbantis brolis gyvena kartu su mama ir jos sugyventiniu, kurie vartoja narkotikus, dažnai net keletui dienų pamiršdami savo vaikus. Ilajaus patėvis – heroino prekeivis, o auklė – buvęs ilgametis nusikaltėlis, paleistas iš kalėjimo. Lyg maža to, ir taip komplikuotas berniuko gyvenimas dar pasunkėja mirus patėviui, mamai atsidūrus kalėjime, o jiems su broliu apsigyvenus degradavusio tėvo namuose. Dar vienas berniuko laukiančių išbandymų – narkotikų prekeivis Titas Brozas. Net ir tokiomis aplinkybėmis Ilajus stengiasi būti geru žmogumi, vis keldamas sau ir kitiems klausimą: ar esi geras žmogus? „Berniukas nuryja visatą“ – labai jaudinanti ir įkvepianti istorija apie draugystę, brolystę, meilę, geresnio gyvenimo siekius ir svajones.

GERIAUSIAS AUSTRALIJOS DEŠIMTMEČIO ROMANAS

2018 m. pasirodžius debiutiniam Trento Daltono romanui „Berniukas nuryja visatą“, autorius kritikų išsyk imtas lyginti su tokiais žymiais Australijos rašytojais kaip Timas Wintonas ir Robertas Drewe, o jo kūrinys pavadintas būsimąja Australijos literatūros klasika. Daugelis skaitytojų šį romaną įvardija kaip geriausią knygą, kurią jie yra skaitę per pastarąjį dešimtmetį.

Pristatydamas savo knygą rašytojas sako: „Aš – žurnalistas, parašęs tūkstančius žodžių apie šiurpiausias istorijas iš Australijos priemiesčių gyvenimo... tragedija, prievarta, trauma, neramumai, išdavystės, mirtis, žlugimas, išsižadėjimas, narkotikai, nusikaltimai, viltis ir pasveikimas, jokios vilties, jokio pasveikimo... Tačiau visgi aš dažnai pagalvoju, kartais jusdamas, kaip viskas viduje apsiverčia aukštyn kojom, kad šiurpiausia istorija, kokią esu girdėjęs, tai mano motinos istorija – ir aš turėjau keistos garbės būti reikšminga jos dalimi. Motina – mano herojė, – teigia autorius. – Ji įkvėpė mane sukurti romano personažę Frenkę Bel, ir knygoje, pasakojant apie tai, ką jai teko išgyventi, man kartais pritrūkdavo žodžių; kitas žmogus būtų pasidavęs.“

„Berniukas nuryja visatą“ – tai istorija apie brolystę, tikrą meilę ir neįtikėtiną draugystę. Kūrinio pasakojimas – daugiasluoksnis, kupinas žodžių žaismo ir aliuzijų į garsių rašytojų kūrybą – nuo Josepho Conrado iki Omaro Chajamo, romane pinasi šventumas ir šventvagystė, aukšti idealai ir žemiausi nuopuoliai.

Romano veiksmo laikas – 1983-ieji, vieta – Brisbenas. Prarastas tėvas, sąmoningai nebyliu tapęs brolis, įkalinta motina, patėvis – heroino prekeivis ir garsus nusikaltėlis, o auklė – garsus nusikaltėlis, išleistas į laisvę po ilgų įkalinimo metų: pagrindinio herojaus Ilajaus gyvenimas ir taip jau komplikuotas. Bet jis stengiasi klausyti savo širdies, mokosi suprasti, ką reiškia būti geru žmogumi, tačiau gyvenimas vis įsigudrina pastatyti kliūčių – ir legendinis narkotikų prekeivis Titas Brozas – ne pati menkiausia iš jų.

***

Šis romanas tapo pirmąja Australijos literatūros istorijoje knyga, laimėjusia išsyk keturias svarbias šalies literatūrines premijas: Book of the Year, Literary Book of the Year, the Matt Richell Award for New Writer of the Year ir Audio Book of the Year. Premijos buvo paskelbtos 2019 m. gegužę. Anksčiau šiais metais kūrinys buvo apdovanotas dar keliomis premijomis: NSW Premier's Literary Award, the Indie Book Awards Book of the Year ir the MUD Literary Prize. Pagal romaną bus statomas filmas.

Trentas Daltonas – vienas garsiausių Australijos žurnalistų, šiuo metu – „The Weekend Australian Magazine“ bendradarbis. Už žurnalistinę veiklą du kartus apdovanotas „Walkley Award“ premija, tris kartus – „Kennedy Award“, keturis kartus buvo nominuotas nacionaliniu Metų žurnalistu (News Awards Features Journalist of the Year), 2011 m. tapo Kvinslendo metų žurnalistu (News Awards Features Journalist of the Year).

***

Sveikindamas autorių su debiutu, Australijos rašytojas Benjaminas Law sako: „Kaip nuostabus žurnalistas, Trentas Daltonas visada kuo puikiausiai suprato, kad faktas gali būti keistesnis nei tikrovė. Turbūt reikėjo tokio kaip jis, kad sukurtų šį romaną, kuris tiesiog gauste gaudžia nuo išsakomos tiesos. Vadinkite tai nuojauta, bet aš spėju, kad Daltonas parašė kūrinį, tapsiantį Australijos literatūros klasika.“

Jam antrina garsūs Australijos žurnalistai Timas Rogersas („Pribloškianti knyga. Mano mėgstamiausias romanas per kelis dešimtmečius.“) ir Annabel Crabb („Tikras australų literatūros atradimas.“).

Knygą išvertė vienas geriausių Lietuvos vertėjų, apdovanotas Šv. Jeronimo premija Povilas Gasiulis.

Realios prekės išvaizda gali šiek tiek skirtis nuo esančios nuotraukoje. Prekės, kurias gausite, gali būti kitokioje pakuotėje bei kitokios išvaizdos ar formos.
 • Autorius
  Trent Dalton
 • Leidykla
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
 • Leidimo metai
  2019-09-26
 • Viršelio tipas
  Kietas
 • Puslapių skaičius
  528
 • Formatas
  21,7x14,5x4,9
 • Spalvingumas
  Nespalvotas
 • Pav. originalo kalba
  Boy Swallows Universe
 • Originalo kalba
  Anglų
 • SKU
  000000000002181741
 • EAN kodas
  9786094801143
 • ISBN kodas
  9786094801143
(5.0 | 1)

Pirkėjai jau įvertino šią prekę, įvertinkite ir Jūs!

Gabrielė, Pegaso knygyno konsultantė
2020-04-14
Ši knyga patraukia savo pavadinimu ir viršeliu, tačiau pradėjus ją skaityti atsiduri mažo berniuko pasaulyje, kuriame daug svajonių, daug gėrio, bet ir daug išbandymų, kovos, sumaišties, keršto troškimo. Skaityti šią knygą gera vien dėl rašymo stiliaus, kuris pasižymi turtingu žodynu, taip pat dėl to, kad autorius iš dalies aprašo savo vaikystės prisiminimus, kurie nėra labai džiaugsmingi, o kartais ir šokiruojantys. Kaip bebūtų, knyga yra šviesi, jauki, jautri. Tikrai verta ją turėti savo knygų lentynoje.

Jus taip pat gali sudominti


Neseniai peržiūrėtos prekės

Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis