Pegasas
Pegasas

Frida. Fridos Kahlo biografija

 • -40%Nuolaida
16,19 
Registruokitės ir sutaupykite 10,80  (-40%)
26,99 
 • Atsiėmimas knygyne
  nuo 0 – 1.99 €

  Atsiimkite per 2-4 d.d.

  Nemokamas atsiėmimas užsakymams nuo 20 €

 • Atsiėmimas paštomate
  nuo 0 – 2.49 €

  Atsiimkite per 2-4 d.d.

  Nemokamas atsiėmimas užsakymams nuo 30 €

 • Pristatymas kurjeriu
  nuo 0 – 2.99 €

  Pristatysime per 2-4 d.d.

  Nemokamas pristatymas užsakymams nuo 30 €

Apie prekę

Augustė, PEGASO knygyno konsultantė

Hayden Herrera parodo, kad įsimylėti Fridą – visai nesunku. Iš pradžių ji gali pasirodyti užsispyrusi, šiek tiek stokojanti elegancijos, paskendusi savame pasaulyje, bet kai sužinome, kad viskam tam yra priežastis, imame ją suprasti ir vertinti už drąsą bei stiprybę. Frida iš tiesų buvo užsispyrusi, nes santuoka su to meto žymiu Meksikos menininku Diego Rivera reikalavo iš savo balsą turėti norinčios dailininkės ir mylinčios žmonos visokeriopų pastangų. Vaikščiodama ji šlubčiojo, nes vaikystėje kankinęs poliomielitas, o vėliau patirta kraupi avarija paliko neišgydomus randus. Medikams sugipsavus visą kūną, Frida ilgą laiką pragulėjo lovoje, todėl jai neliko nieko kita, kaip tik susikurti naują pasaulį iš to, kas buvo aplink, pavyzdžiui, veidrodžio, kuriame matė pačią save. Bet ji neužsisklendė – tokiu būdu pradėjusi tapyti, Frida savo paveikslus norėjo rodyti ir jais dalintis. Taip kad ši dailininkė, neretai atpažįstama iš savo vyriškais vadinamų antakių, buvo kur kas daugiau nei ekscentriškos išvaizdos moteris – vykstant Meksikos revoliucijai ir siekiant įtvirtinti lyčių lygiateisiškumą, ji įkūnijo ne tik modernizmą bei pokyčius, bet ir aistringą troškimą išlikti ir gyventi bet kokiomis sąlygomis. Nujausdama, kad jos laikas čia ribotas, Frida stengėsi aprėpti viską, dėl to jos gyvenimas paženklintas kontrastais: jaunystėje ji mielai nešiodavo vyrišką kostiumą, o paskui itin pamėgo žiedus ir ilgus sijonus, dėvėdavo spalvingus ir ryškius drabužius, nors neretai jausdavosi prislėgta ir nelaiminga. Tai liudija jos laiškai artimiesiems bei dienoraščiai, pateikiami biografės ir istorikės Hayden Herreros knygoje „Frida“. Šis naujas, įspūdingo grožio leidimas papildytas ir gausybe jos paveikslų iliustracijų, tačiau tai, kas daro knygą tikrai nepaprasta ir labai vertinga, yra jų analizės. Kiekvienas dailininkės kūrinys detaliai paaiškintas, taip pat turime galimybę susipažinti su jų priešistore ir tolimesniu likimu, dėl to Fridos biografija mums it gėlės žiedas veriasi ne tik tekstu, bet ir spalvomis bei potėpiais, o išsamią ir tikslią knygą patogu vartyti dar ir kaip meno albumą. Ji tinkama plataus rato skaitytojams: ir tiems, kurie mėgsta biografijas ir nori pasisemti įkvėpimo iš stebėtinai stiprios asmenybės, ir tiems, kurie domisi daile, tapyba, siurrealizmu ar istorija bei XX a. pr. politine situacija pasaulyje. Patyrusi skaudų išsiskyrimą su pirmąja meile, o vėliau ne kartą kentusi vyro neištikimybę, Frida dažnai jausdavosi nemylima. Už tat dabar ja žavisi daugybė gerbėjų visame pasaulyje.

Naujas Fridos Kahlo biografijos leidimas su iliustracijomis. 

Fridos Kahlo gyvenimas ir kūryba buvo iššūkis jos laikmečiui. Ši moteris įkūnijo svarbias XX a. iliuzijas ir siekiamybes – Meksikos revoliuciją ir moters emancipaciją, liudijo begalinę aistrą gyventi ir kurti. Tokia aistra įveikia net fizinę negalią. 

Fridos asmenybę formavo sunki jaunystėje patirta trauma, vedybos su to meto žymiausiu Meksikos menininku Diego Rivera, bohemiškas gyvenimo būdas, daugybė meilės romanų. Tarp jų – su Levu Trockiu ir André Bretono žmona Jacqueline. 

Po mirties praėjus daugiau nei penkiasdešimčiai metų, F. Kahlo išlieka ryški modernizmo ikona, o jos paveikslų parodos toliau keliauja po didžiąsias pasaulio galerijas.

Biografės ir istorikės Hayden Herreros parašytoje išsamioje Fridos Kahlo biografijoje itin detaliai, remiantis menininkės laiškais ir dienoraščiais, draugų ir mylimųjų laiškais jai ir gausybe pasakojimų, perteikta nepaprasta talentingos dailininkės gyvenimo istorija. Ši knyga – tiksliausia ir išsamiausia menininkės biografija. Pagal knygą 2002 m. sukurtas filmas buvo apdovanotas dviem „Oskarais“.

Realios prekės išvaizda gali šiek tiek skirtis nuo esančios nuotraukoje. Prekės, kurias gausite, gali būti kitokioje pakuotėje bei kitokios išvaizdos ar formos.
 • Autorius
  Heyden Herrera
 • Leidykla
  Kitos knygos, UAB
 • Vertėjas
  Goda Sodeikaite
 • Leidimo metai
  2020-04-14
 • Viršelio tipas
  Kietas
 • Puslapių skaičius
  576
 • Formatas
  23,5x15,4x4,9
 • Spalvingumas
  Spalvotas
 • Pav. originalo kalba
  Frida: The Biography of Frida Kahlo
 • Originalo kalba
  Anglų
 • SKU
  000000000002183625
 • EAN kodas
  9786094274213
 • ISBN kodas
  9786094274213
(5.0 | 2)

Pirkėjai jau įvertino šią prekę, įvertinkite ir Jūs!

Irena
2022-08-04
Rekomenduoju :)
Diana
2021-12-09
Labai įtraukianti knyga, verčianti googlinti kas antrą faktą ar paveikslą!

Jus taip pat gali sudominti


Neseniai peržiūrėtos prekės

Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis