Pegasas


Pegasas

Gražus pasauli, kur tu. E.knyga

 • ePub
11,49 
Pasirinkite knygos tipą:
Elektroninė knyga
Įsigytą el. knygą rasite skiltyje „Mano paskyra“. Elektroninę knygą ePUB formatu galėsite skaityti formatą palaikančiose el. knygų skaityklėse arba, naudodami specialią skaitymui skirtą programėlę, savo telefone ar kompiuteryje.

Apie prekę

Akvilė Kavaliauskait, kūrybininkė, žurnalistė, režisierė ir scenarijų autorė

Kaip man gera žiūrėti į žmogų, perskaičiusį bestselerį ir įrodinėjantį, kad tai – prasta knyga! Net pritūpęs aiškina, kad personažai – vienaplaniai, fabula – primityvi ir nuspėjama, o tūkstančiai kopijų parduotos vien dėl rinkodaros triukų. Bet, drauguži, palauk! Kiekvieną dieną išleidžiamos krūvos įvairiausio mėšlo, kurį rinkodaristai bando parduoti, bet kažkodėl Nerimo Zalapūgos grafinės poemos „Takoskyra“ neparduoda, o Sally Rooney naujo romano airiai laukė prie knygynų kaip kadaise mano mama prie gastronomo laukė jautienos. „Gražus pasauli, kurgi tu?“ Amazon bestseleriu tapo per vieną dieną. Žmonės perka ne tik knygą, bet ir marškinėlius, kepuraites, krepšius. Kaip ir ankstesnis Sally Rooney romanas „Normalūs žmonės“, „Gražus pasauli, kurgi tu?“ tapo įvykiu, apie kurį kalbama. Kalbama – vadinasi, yra apie ką.

Perskaičiusi kelis pirmus skyrius, draugei sakiau, kad tai – vidutinė knyga. Iš draugės išgirdau tą patį – vidutinė knyga, kurios po dešimties metų niekas neatsimins. Skaitydama ėmiau ieškoti atsakymo: kas gi ten tokio parašyta, kad knygą taip perka? Kas joje sužavi žmones? Keistai nuskambės, bet pradėjus žiūrėti šituo kampu, romanas man ėmė patikti. Man rodos, pagavau, kodėl dėl šitos knygos pasaulis eina iš proto.

Tai istorija apie dvi maždaug trisdešimtmetes drauges. Alisa atrodo nerūpestinga, bet staiga parašo bestselerį ir uždirba kosminius pinigus. Eilina – kruopšti kukli literatūrinio žurnalo redaktorė, nedrįstanti kurti. Taigi, viena – princesė, kita – pelenė. Ir abi nelaimingos, nes klaikiai vienišos. Turtuolė rašytoja Alisa susipažįsta su Feliksu, kuris dirba sandėlyje ir neskaito knygų. Eilina susitikinėja su prasigyvenusiu vaikystės draugu Saimonu. Saimonas – uolus krikščionis, reguliariai einantis į bažnyčią, ir dėl to draugų laikomas praktiškai bepročiu.

Iš romano tiesiog veržiasi dabartis. Dublinas, kur nekilnojamas turtas nebeįperkamas ir normalų darbą turintys trisdešimtmečiai priversti keliese nuomotis butus. Pakitęs gyvenimo tėkmės suvokimas. Tau trisdešimt ir vis dar mąstai, ar verta turėti vaikų, nes gyvenime vis dar nėra jokio stabilumo – kasdien bandai išpainioti minčių voratinklį, supančiojusį širdį ir smegenis. Neišsipildymo jausmas. Įsivaizdavai, kad pasiekęs tai, ką dabar turi, būsi pasaulio karalius, o esi tas pats mėmė, bijantis savo atspindžio veidrodyje.

Šitą knygą rekomenduoju tiems, kam apie trisdešimt. Ją skaitydamas nebesijauti vienas. Supranti, kad visų bendraamžių problemos tos pačios, nepriklausomai nuo to, kiek pinigų jie spėjo uždirbti ir kiek santykių suknisti. Skaitai ir tau gera. Nes pripažinta rašytoja vis tiek nelaiminga. Nes turtingas ir gražus karjeristas neranda gyvenimo moters. Nes kukli literatūrinio leidinio redaktorė niekada neišlemena to, ką nori pasakyti. Lygiai taip kaip mes. Svajonėse – šaunuoliai. Realybėje – labai vidutiniai.

O šitas vidutinis romanas yra labai geras! Jeigu patiko Sally Rooney „Normalūs žmonės“, jeigu patinka knaisiotis savy, jeigu patinka skrolinti instragramą, kad pamirštum savo problemas, geriau jau skaityti literatūrą. Knygą užverčiau galvodama: velnias, kokia aš iš tiesų laiminga. Tikiu, kad taip bus ir jums.

    The Sunday Times ir pasaulinis bestseleris Nr. 1

    An Post Irish Book Awards metų romano kategorijos laimėtoja


    Į nedidelį pajūrio miestelį ką tik atsikrausčiusi rašytoja Alisa čia sutinka Feliksą, dirbantį sandėlyje, o Dubline gyvenanti jos geriausia draugė Eilina po nutrūkusių santykių vėl ima flirtuoti su vaikystės draugu Saimonu.

    Alisa, Feliksas, Eilina ir Saimonas dar jauni, bet gyvenimas lipa jiems ant kulnų. Jie trokšta vienas kito, nuvilia vienas kitą, būna drauge, išsiskiria. Jie užsiima seksu, nerimauja dėl sekso, jaudinasi dėl savo draugystės ir pasaulio, kuriame gyvena. Ar jiems pavyks patikėti, kad pasaulis gražus?


    „Geriausias Sally Rooney kūrinys. Jo puslapiuose slypi jaudinantis atvirumas, nuoširdumas ir tylus genialumas.“

    FINANCIAL TIMES


    Su 1991 m. gimusia Airijos rašytoja Sally Rooney Lietuvos skaitytojai jau galėjo susipažinti romane „Normalūs žmonės“ (2018). Pagal jį 2020 m. buvo sukurtas televizijos serialas, kuriam scenarijų parašė pati autorė ir kuris sulaukė neįtikėtinos sėkmės. Už savo kūrybą rašytoja yra gavusi ne vieną prestižinį apdovanojimą. Ji laikoma viena žymiausių savo kartos rašytojų.Realios prekės išvaizda gali šiek tiek skirtis nuo esančios nuotraukoje. Prekės, kurias gausite, gali būti kitokioje pakuotėje bei kitokios išvaizdos ar formos.
 • Autorius
  Sally Rooney
 • Leidykla
  Alma littera
 • Vertėjas
  Viktorija Uzėlaitė
 • Puslapių skaičius
  304
 • Formatas
  0x0x0
 • Spalvingumas
  Nespalvotas
 • Pav. originalo kalba
  Beautiful World, Where Are You
 • Originalo kalba
  Anglų
 • SKU
  000000000011003393
 • EAN kodas
  9786090150832
 • ISBN kodas
  9786090150825

Palikite atsiliepimą pirmieji

Neseniai peržiūrėtos prekės

Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis