Leidyklos „Baltos lankos“ knygoms -30% + TIK PEGASAS.LT galioja papildoma -15% nuolaida su kodu NORIU >>>
Pegasas


Pegasas

Lietuvos masonai ir 1791 m. Gegužės 3 - iosios konstitucijos įstatyminė pataisa

 • -15%Klubo nariams
17.76
Pegaso klube sutaupykite 3.13 (-15%)
20.89

Kainos el. parduotuvėje Pegasas.lt ir Pegaso fiziniuose knygynuose gali skirtis.


 • Atsiėmimas knygyne
  nuo 0 – 1.99 €

  Atsiimkite per  2- 3 d.d.

  Nemokamas atsiėmimas užsakymams nuo 20 €

 • Atsiėmimas paštomate
  nuo 0 – 2.49 €
 • Pristatymas kurjeriu
  nuo 0 – 3.49 €

Apie prekę

Algimantas Bučys Lietuvos masonai ir 1791m. gegužės 3- iosios konstitucijos įstatyminė pataisa

Dr. Algimanto Bučio studijoje  analizuojama  dviejų garsiausių XVIII a.  pabaigos valstybinių dokumentų genezė ir jų tarpusavio įstatyminis santykis. Autorius kelia du svarbiausius klausimus: kodėl  Keturmečiame seime po naujos Gegužės 3  Konstitucijos priėmimo iškilo reikalas priimti atskirą  įstatyminį  aktą „Abiejų tautų tarpusavio įsipareigojimas“, atstatantį Lietuvos interesus, ir kas jo iniciatoriai? Šioje knygoje pabandyta  į juos atsakyti  visiškai nauju Lenkijos ir Lietuvos istoriografijoje aspektu, o būtent –  nagrinėjant XVIII amžiaus Lenkijos ir Lietuvos  masonijos indėlį į abiejų minėtų dokumentų sumanymą , sudarymą ir  įstatyminį įkūnijimą.

Autoriaus dėmesio centre atsiranda tekstai ir  įvykiai,  kurie buvo inicijuojami slaptoje aplinkoje -  už visiems žinomos politinių ir istoriografinių retorikų uždangos. Užkulisinė epochos istorija, deja, dažniausiai  lieka platesnei visuomenei  mažiau žinomuose tekstuose ir sunkiau prieinamuose archyvuose. Knygoje  nesileidžiama į populistinių pramanų apie masoniją ir jos veiklas aptarimą ar neigimą, tačiau  atsakingai  atribojama  nuo slaptųjų XVIIII a. jakobinų organizacijų veiklos Keturmečio seimo metu ir ypač vėlesniais poseiminiais  tragiškų įvykių Lenkijoje ir Lietuvoje laikais, Varšuvoje ir Vilniuje siautėjant korikų minios terorui. 

Specialūs dėmesys skiriamas anuometinės  masonų ložės „Lenkijos karalystės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Didieji Rytai“  trijų paskutiniųjų Didžiųjų Meistrų Igno Potockio, Ščesno Potockio ir Kazimiero Sapiegos strategijoms, numatant būtinas silpstančios valstybės struktūrines reformas. 
Knygoje formuluojamas originalus atsakymas į intriguojantį klausimą:  „Kodėl naujoje Gegužės 3-iosios Konstitucijoje liko išbrauktas Lietuvos vardas ir atsisakyta kertinio ankstesnės lietuvių ir lenkų valstybės pavadinimo  „Respublika“ ? Iškeliama hipotėzė:  galutinis Gegužės 3 konstitucijos tekstas buvo redaguojamas, iš anksto numatant perduoti valstybę vokiečių dinastijai, kuriai konstitucija suteiks paveldėjimo teisę į karaliaus  sostą naujoje unitarinėje Lenkijos karalystėje. Netradiciniu masonijos aspektu apžvelgiant  Abiejų Tautų Respublikos likimą XVIII šimtmetyje, knygoje pamėginta bendriausiais bruožais  aptarti  anaiptol nemenką aukščiausios  tarptautinės masonijos vaidmenį Europos istorijos arenoje. Konkrečiai aptariami  kelių  XVIII a. Europos masonų monarchų – vokiečio Fridricho II, lenko Stanislovo Augusto, Jekaterinos II sūnaus Pavelo II, švedo  Gustavo III – vaidmenis. Monarchų lygyje ir buvo nulemti paskutinieji  Abiejų Tautų Respublikos padalijimai, nulėmę   abiejų tautų valstybės išnykimą iš Europos politinio žemėlapio 1795 metais. 

Knyga skiriama įžymaus valstybės veikėjo Kazimiero Sapiegos atminimui, siekiant  priminti, jog be šio žmogaus, paskutiniojo  „Lenkijos karalystės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystė Didžiųjų Rytų“ brolijos Didžiojo Meistro , pastangų  ir intensyvios veiklos  Keturmečiame seime, vargu ar iš viso turėtume progos kalbėti apie  anuometinės Lietuvos teises įstatymiškai atkūrusį „Abiejų Tautų tarpusavio  įsipareigojimą“.


Realios prekės išvaizda gali šiek tiek skirtis nuo esančios nuotraukoje. Prekės, kurias gausite, gali būti kitokioje pakuotėje bei kitokios išvaizdos ar formos.
 • Autorius
  Algimantas Bučys
 • Leidykla
  Flavija, Viešoji Įstaiga
 • Leidimo metai
  2021-10-25
 • Viršelio tipas
  Kietas
 • Puslapių skaičius
  272
 • Formatas
  21x14x2
 • Spalvingumas
  Nespalvotas
 • Originalo kalba
  Lietuvių
 • SKU
  000000000002188086
 • EAN kodas
  9789955844051
 • ISBN kodas
  9789955844051

Palikite atsiliepimą pirmieji

Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis