SKAITOM IR UŽSKAITOM! Visus KNYGŲ MUGĖS pasiūlymus rasi čia >>>
Pegasas


Pegasas

Paštas

 • -20%Klubo nariams
10.95
Pegaso klube sutaupykite 2.74 (-20%)
13.69

Kainos el. parduotuvėje Pegasas.lt ir Pegaso fiziniuose knygynuose gali skirtis.


 • Atsiėmimas knygyne negalimas
 • Atsiėmimas paštomate
  nuo 0 – 2.49 €
 • Pristatymas kurjeriu
  nuo 0 – 3.49 €

Apie prekę

Akvilė Kavaliauskaitė:

Dovanoju jums savo mylimiausių romanų dešimtuką. Tai knygos, apie kurias vien pagalvojusi nusišypsau – tiek daug laimės man jos suteikė. Jeigu kurios nors neskaitėte – pavydžiu, kad skaitysite. Dovanokite sau, savo draugams ir priešams.

 

John Irving, „Pasaulis pagal Garpą“

 

Jeigu nežinote, kas yra Irvingas, pradėkite nuo jo „Pasaulio pagal Garpą“. Šitas romanas yra tobulas. Kai pirmąsyk perskaičiau, buvau gal šešiolikos. Užvertusi atsidusau: „Velnias, jeigu galima rašyti šitaip įdomiai, aš irgi noriu rašyti“. Pradėjau ir nenustojau iki šiol. Ačiū Irvingui!

Knygos pradžioje yra scena, kuri tada mane pribloškė. Medicinos sesuo slaugo kare sužeistą seržantą. Jo smegenys normaliai nebefunkcionuoja, užtat itin gerai veikia genitalijos. Po devynių mėnesių gimsta Garpas. Ypatingas personažas – rašytojas, kurio požiūris į pasaulį skaitytojus jaudina jau beveik penkiasdešimt metų.

 

John Irving „Malda už Oveną Minį

 

Suprantu, kad keistoka dešimtuke matyti net dvi to paties autoriaus knygas. Bet „Malda už Oveną Minį“ yra šedevras – negalėjau neįtraukti.

Ovenas – mažytis, silpnas, bet protingas berniukas, netyčia nužudęs savo geriausio draugo Džono mamą. Po tragiško įvykio Ovenas įtiki esąs Dievo pasiuntinys. Prasideda istorija apie draugystę, garbę, tikėjimą, kurios pabaigoje neapsiverktų tik visiškas beširdis.

 

Charles Dickens „Didieji lūkesčiai

 

Gal kažko nežinau, bet ar nėra taip, kad Lietuvoje skaitome per mažai Dickenso? Skaitykime daugiau Dickenso! Garsiausias jo romanas „Didieji lūkesčiai“ – amžinai aktuali istorija apie Pipą, kuris keliauja į Londoną tapti džentelmenu.

Kai ką nors rašydama užstringu, atsiverčiu „Didžiuosius lūkesčius“ ir vėl perskaitau savo mėgstamiausią sakinį, ištartą Pipo mylimoji Estelos: „Aplink žvakę visada sukasi drugeliai ir visokie bjaurūs vabalai [...] Bet argi žvakė gali ką nors pakeisti?”.

 

Margaret Mitchell „Vėjo nublokšti

 

Kitame gyvenime, kai pagaliau turėsiu laiko normalioms atostogoms, vėl grįšiu prie romano „Vėjo nublokšti“. Skaičiau paauglystėje, pasiėmusi iš bibliotekos. Knyga buvo tokia sutrinta, kad vartant skraidė puslapiai. Dabar retai matau, kad kas nors skaitytų Mitchell, nors netikiu, kad visi perskaitė.

Vienas garsiausių visų laikų romanų, kurio parduota 30 milijonų kopijų. 30 milijonų, Karlai! Pulitzerio premija. Paskui – filmas, gavęs 8 Oskarus.

Skarlet O‘Hara, turtingo plantacijų savininko dukra, auga auksiniame narvelyje. Ji žvitri, graži, geidžiama ir, žinoma, išlepinta. Bet prasideda JAV pilietinis karas, kuriame vien grožiu nieko nepasieksi.

 

John Steinbeck „Rūstybės kekės

 

Rekomenduodama „Rūstybės kekes“, tiesiog rekomenduoju skaityti Steinbecką. Aš turiu visą kolekciją. Tai – klasika, kurią ne visi lietuviai spėjo atrasti, nes neturėjome vertimų.

XX a. 4-asis dešimtmetis, JAV. Didžioji depresija. Nuskurdę Oklahomos fermeriai Kalifornijoje ieško laimės, o randa neišbrendamą skurdą.

Tačiau „Rūstybės kekės“ ne tokios rūsčios, kokios atrodo iš aprašymo. Pro tamsius vargo debesis kartais išlenda saulė ir maloniai pakutena padukus. Sovietų Sąjungoje knyga buvo uždrausta – tai tik įrodo, koks tai geras ir svarbus romanas.

 

Aldous Huxley, „Puikus naujas pasaulis

 

Aldous Huxley buvo ne šiaip rašytojas. Jis buvo aiškiaregys. „Puikus naujas pasaulis“, parašytas prieš beveik šimtą metų, vis dar iki skausmo aktualus. Net rašymo stilius – grynas, paprastas, tikslus – leidžia romaną skaityti kaip naują.

Apie ką knyga? Tai – antiutopija apie totalitarizmą, kuris žudo žmogiškumą, naikina įvairovę, pasiglemžia žmonių laisvę. Temos – sunkios, pateikimas – lengvas kaip pūkas. Tikrai bus vietų, kurias skaitydami nusišypsosite.

 

Charles Bukowski, „Paštas

 

Garsiausio Amerikos literatūros plevėsos romanas. Tikras iki kaulų smegenų, juokingas iki ašarų, skaudus iki paskutinio širdies dūžio. Girtuoklis atmata Henris Činaskis dirba paštininku. Su nepakeliamu krepšiu slankiodamas po Los Andželą, jis parodo Ameriką, kuri neprimena svajonės.

Tobulai išverstas Mariaus Buroko, „Paštas“ turėtų būti įtrauktas į mokyklų privalomų skaitinių sąrašus, kad jauni žmonės suprastų: literatūra – ne tik Maironis, ne tik Vaižgantas ir Šatrijos Ragana. Literatūra taip pat gražiai vaizduoti gali viską – ir linguojančius beržus, ir vemiančius girtuoklius.

 

 José Saramago, „Aklumas“

Kai kūrinys sujaudina, dažnai sakome, kad per kūną laksto šiurpuliukai. Saramago „Aklumas“ pojūčius sukelia gerokai stipresnius – lyg kas nors per mėsmalę leistų visus tavo organus, lyg netyčia gurkštelėtum klozeto valiklio, lyg... Gerai, turbūt jau supratote.

Romano veikėjai vienas po kito užsikrečia liga, nuo kurios staiga apanka. Epidemija plinta beprotišku greičiu, kol galiausiai apanka visi, išskyrus vieną moterį.

Tai – kraupi knyga, brėžianti ribą tarp žmogaus ir gyvulio. Neabejotinai – šedevras, vienas geriausių romanų, kokius skaičiau. Bet įspėju: ne kiekvieno nervams.

 

Virginie DespentesVernonas Subutexas

 

2015 m. knygynuose pasirodęs „Vernonas Subutexas“ Prancūzijoje sukėlė furorą. Prieš skaitant siūlau perversti recenzijas – atsivers daugiau romano sluoksnių.

Dar neseniai Vernonas buvo žinomas Paryžiaus bohemščikas, melomanas, turintis muzikos įrašų parduotuvę. Šiandien vienintelis jo turtas – trys kasetės su perdozavusio garsaus muzikanto išpažintimi. Vernonui migruojant iš vienos landynės į kitą, atveriami didžiausi Prancūzijos visuomenės skauduliai. Užvertus knygą, man į galvą atėjo vienintelis žodis: aštru.

 

Romain Gary „Aušros pažadas

 

Romain Gary – itin produktyvus autorius, parašęs trisdešimt romanų. Iš jų perskaičiau gal penkis ar šešis. „Aušros pažadas“ – pats geriausias. Jautrus, gilus, magiškas, atviras – nuostabus. Nepasakysiu geriau nei pasakyta knygos nugarėlėje: aušros pažadas išsiskleidžia dvejopai – tai motinos meilės pažadas, gautas gyvenimo aušroje, ir sūnaus pažadas motinai įprasminti jos auką ir atsikovoti pasaulį iš svajones trupinančio gyvenimo.
Turbūt jau girdėjote, kad Gary keletą vaikystės metų praleido Vilniuje. Su motina gyveno Jono Basanavičiaus gatvėje. Kai einu pro šalį, Gary skulptūra man primena šitą romaną žydru kaip dangus viršeliu. Neįsivaizduoju žmogaus, kuriam jis nepatiktų.

Pirmas ir, daugelio kritikų nuomone, geriausias Amerikos andergraundo rašytojo Charleso Bukowski romanas – tai ir negailestingas dugne atsidūrusio žmogaus dienoraštis, aštri bukinančios pasaulio tvarkos satyra, ir nuoširdi, gal net sentimentali graudžių meilės istorijų knyga. 
Anot autoriaus, šiai knygai parašyti jam prireikė dvidešimties naktų, dvidešimties pintų viskio, trisdešimt penkių pakuočių alaus ir aštuoniasdešimties cigarų. 
Autoriaus alter ego Henris Činaskis – pašto tarnautojas, girtuoklis, lošėjas, mergišius, atsiskyrėlis – didžiulės emocinės jėgos ir juodojo humoro kupiname pasakojime atveria skaitytojui negailestingą Amerikos tikrovę. Tai nutriušusių barų, darbininkų, laisvo elgesio moterų, latrų ir visokio plauko nevykėlių pasaulis.
„Bukowski valdingas, jis meta iššūkį. Šliūkštelėdamas šalto vandens stiklinę jums į veidą jis reikalauja pagalvoti, kas esate ir ko vertas jūsų gyvenimas.“
John Martin, leidėjas
„Bukowski rašo apie mus – netobulus, kartais padauginančius, klystančius. Jis užtaria mus ir gina nuo tobulybės fašizmo. Bukowskis – subtilus psichologas: būtent tai – o ne nešvankybės – iš tiesų patraukia skaitytoją.“
Gediminas Baranauskas, leidėjas

Realios prekės išvaizda gali šiek tiek skirtis nuo esančios nuotraukoje. Prekės, kurias gausite, gali būti kitokioje pakuotėje bei kitokios išvaizdos ar formos.
 • Autorius
  Charles Bukowski
 • Leidykla
  Kitos knygos, UAB
 • Vertėjas
  Marius Burokas
 • Leidimo metai
  2018-05-23
 • Viršelio tipas
  Kietas
 • Puslapių skaičius
  216
 • Matmenys
  20x14x1,8
 • Spalvingumas
  Nespalvotas
 • Originalo kalba
  Anglų
 • Prekės kodas
  000000000002176452
 • EAN kodas
  9786094273407
 • ISBN kodas
  9786094273407

Palikite atsiliepimą pirmieji

Jus taip pat gali sudominti


Neseniai peržiūrėtos prekės

Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis