- 30%
- 30%

Prarastųjų vaikų archyvas

13,99 €
Registruokitės ir sutaupykite 6,00 € (30%)
19,99 €
Loading
ROMANAS, ALSUOJANTIS KVAPĄ GNIAUŽIANČIA VAIZDUOTE IR ŽMOGIŠKUMU
Tvoskiant vasaros karščiui menininkų pora su dviem savo vaikais leidžiasi į kelionę per Jungtines Valstijas iš Niujorko į Arizoną. Šeimai traukiant į pietvakarius, jos santykiai pakrinka: tarp tėvų kyla vis didesnė įtampa, kurią netrunka pajusti ir vaikai.
Griebdamiesi įvairių kelionę praskaidrinančių dalykų – įnikdami tai į dainas, tai į žemėlapius, tai į momentinių nuotraukų fotoaparatą, – vaikai mėgina dorotis ir su krize, ištikusia jų šeimą, ir su kur kas didesne, vis labiau dominuojančia žiniose – šią liudija pasakojimai apie tūkstančius vaikų, kurie mėgina iš Meksikos per sieną prasmukti į JAV, tačiau galiausiai arba patenka pareigūnams į rankas, arba tiesiog pakeliui pradingsta be žinios dykumoje.
Šis romanas – tai ir talentingai literatūriškai perteikiama pabėgėlių krizės, ir jos priežasčių analizė, per Meksikos ir JAV sieną kasmet traukiančių tūkstančių vaikų patiriamų siaubų fiksavimas. Autorė kerinčia, žaisminga proza vykusiai manevruoja tarp grožinės išmonės ir dokumentikos. Įvykiai nušviečiami ne vienu, bet keliais dėmesį prikaustančiais pasakotojų balsais, laviruojant tarp vienas kitą keičiančių skirtingų teksto skambesio ir temų registrų, pasitelkiant paveikius, nestandartinius įvaizdžius. Kūrinys alsuote alsuoja kvapą gniaužiančia vaizduote, empatija ir giliu žmogiškumu.
Valeria Luiselli (g. 1983) – ne vieną prestižinį literatūros apdovanojimą pelniusi ispaniškai ir angliškai rašanti JAV prozininkė, septynių knygų autorė, kurios kūryba versta daugiau kaip į 20 kalbų. „Prarastųjų vaikų archyvas“ – naujausias ir pirmasis jos angliškai parašytas romanas, sulaukęs didelio skaitytojų ir kritikų pripažinimo – be kita ko, rašytojai pelnęs Andrew Carnegie medalį už grožinės kūrybos meistriškumą, Folio premiją, patekęs tarp JAV knygų kritikų draugijos premijos ir „Kirkus“ premijos (grožinės literatūros srityje) finalininkų, įtrauktas į Bookerio premijos ilgąjį sąrašą bei leidinio „The New York Times“ geriausių metų knygų dešimtuką.
„Virtuoziškas kūrinys... Įniršį ir gailestį gimdanti talentinga proza, paverčianti mus gilesniais žmonėmis“, – The New York Times Book Review.
„Be galo išmaniai supinta ir nuolatos stebinanti knyga“, – The New Yorker.
„Subtilu, smagu, nedirbtinai poetiška“, – The Guardian.

„Skaitai šią knygą ir jautiesi penktas keleivis šeimos kelionėje po Ameriką. Joje telpa daug išminties apie kasdienybę, šeimos santykius ir apie pabėgėlius vaikus iš Meksikos. Realistiška tiek, kad net nejauku.“
Rekomenduoja PEGASO knygyno konsultantė Gabrielė
Daugiau informacijos
SKU 000000000002186336
EAN kodas 9786094802195
ISBN kodas 9786094802195
Spalvingumas Nespalvotas
Puslapių skaičius 464
Pav. originalo kalba Lost Children Archive
Leidimo metai 2021-03-12
Viršelio tipas Kietas
Originalo kalba Anglų
Leidykla Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Vertėjas Marija Bogušytė

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą