Leidyklos „Baltos lankos“ knygoms -30% + TIK PEGASAS.LT galioja papildoma -15% nuolaida su kodu NORIU >>>
Pegasas


Pegasas

Van Gogas. Gyvenimas ir kūryba 500 paveikslų

 • Tik knygynuose
43.29

Kainos el. parduotuvėje Pegasas.lt ir Pegaso fiziniuose knygynuose gali skirtis.


Šios prekės pristatyti nėra galimybės, tačiau ją galite įsigyti

Apie prekę

Žurnalistė Lavija Šurnaitė

Michael Howard. VAN GOGAS: gyvenimas ir kūryba 500 paveikslų

Jei nusprendėte, kad jūsų vaikui ar paaugliui, jau pats metas atrasti nuostabų tapybos pasaulį - Van Gogas galėtų tapti ta pirmąja pažintimi su didžiąja daile. Šią mintį pasufleravo mano sūnus - kai jam buvo dešimt, mokykloje reikėjo išsirinkti dailininką ir aprašyti įdomiausius faktus apie jo gyvenimą ir kūrybą. Sūnus nusprendė, kad tai bus Van Gogas. Jo darbai atrodo lengvai suprantami, bet tuo pačiu užburiantys magija - objektai ir detalės paveiksluose tarsi virpa, o statiški vaizdai žiūrint ima judėti. Vaikams visad patinka ir intriguojančios istorijos, o jų apie šį dailininką netrūksta. Vieniems jis atpažįstamas, kaip „ausį nusipjovęs genijus“, kiti vadina ano meto „selfių“ karaliumi. Bet neretai šios istorijos persūdomos. Taip, dailininkas susižalojo ausį, bet tik jos galiuką iš įtūžio po barnio su bičiuliu, o save tapė dėl to, kad neįstengė sumokėti pozuotojams, nes gyveno itin skurdžiai.

 

 Vinsentas van Gogas per savo gana trumpą dailininko karjerą sukūrė daugiau nei 2000 meno kūrinių, tačiau didžio menininko šlovė jį aplankė tik po mirties. Jo gyvenimas buvo sunkus, negalėdamas parduoti savo kūrinių, jis nuolat kentė nepriteklių, jam sunkiai sekėsi bendrauti su artimais žmonėmis, galiausiai susirgęs psichikos liga 1890 metais gyvenimą baigė savižudybe. Būdamas gyvas jis labai mažai uždirbo iš savo kūrybos, tačiau dabar jo paveikslai yra vieni žinomiausių ir brangiausiai vertinamų pasaulyje. 
Pirmoje šios itin įtraukiančios knygos dalyje išsamiai aprašomas van Gogo gyvenimas, istorinis kontekstas, ankstyva karjera, įtaką jam darę tapytojai ir santykiai. Pasakojama apie menininko vaikystę nuo gimimo 1853 metais Nyderlanduose, šeimą, išsilavinimą ir įvairius darbus, kol 1880-aisiais jis pasišventė tik kūrybai. Nors iš pradžių van Gogui didelę įtaką darė impresionistai, kurių paveikslus jis pamatė gyvendamas Paryžiuje, vėliau jis pats suvaidino itin svarbų vaidmenį formuojantis moderniajam menui, jis laikomas naujos meno srovės – ekspresionizmo – pradininku. Knygoje tiksliai ir nuosekliai aprašoma, kokią įtaką van Gogui darė kiti menininkai, kaip pamažu jis pats brendo kaip dailininkas ir nutapė didžiuosius šedevrus, be to, pasakojimas iliustruotas informatyviomis nuotraukomis ir kūrinių reprodukcijomis. 
Antroje knygos dalyje pateikiamas didelis van Gogo kūrinių albumas, publikuojama daugiau kaip 280 svarbiausių jo darbų reprodukcijų, pradedant ankstyvaisiais piešiniais ir tapybos darbais, baigiant garsiaisiais Saulėgrąžų, Vilkdalgių ir Žvaigždėtos nakties paveikslais. Prie kiekvienos iš šių nuostabių reprodukcijų pateikti aprašymai ir išsamesnės analizės, nusakoma šių paveikslų reikšmė menininko gyvenime, aptariama taikyta technika ir visa menininko kūryba. 
Ši knyga tiesiog būtina visiems, norintiems daugiau sužinoti apie šį intriguojantį menininką ir peržvelgti gražiausius jo darbus puikiai iliustruotame jų rinkinyje. 
 
Iš anglų kalbos vertė Jurga Grunskienė 
256 p., kietas viršelis  


Realios prekės išvaizda gali šiek tiek skirtis nuo esančios nuotraukoje. Prekės, kurias gausite, gali būti kitokioje pakuotėje bei kitokios išvaizdos ar formos.
 • Autorius
  Michael Howard
 • Leidykla
  Briedis, K. Mickevičiaus leidykla
 • Vertėjas
  Jurga Grunskienė
 • Leidimo metai
  2020-08-17
 • Viršelio tipas
  Kietas
 • Puslapių skaičius
  256
 • Formatas
  30x23,5x2,5
 • Spalvingumas
  Spalvotas
 • Originalo kalba
  Anglų
 • SKU
  000000000002184679
 • EAN kodas
  9789955267621
 • ISBN kodas
  9789955267621

Palikite atsiliepimą pirmieji

Jus taip pat gali sudominti


Neseniai peržiūrėtos prekės

Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis