- 25%
- 25%

Apšviestoji

Mano įvertinimas:
100% of 100
12,97 €
Registruokitės ir sutaupykite 4,32 € (25%)
17,29 €
Loading
„Apšviestoji“ – pirma autorės knyga – tapo pasauliniu bestseleriu.

„Apšviestoji“ – tai knyga apie kovą dėl savikūros, apie kraupią ištikimybę šeimai ir širdgėlą, kuri ištinka nutraukus saitus su artimiausiais žmonėmis. Pasitelkdama itin taiklias įžvalgas, – o būtent jomis ir išsiskiria visi didieji rašytojai, – Tara Westover sukūrė meistrišką, nepaprastai brandų, universalų pasakojimą apie pačią išsimokslinimo esmę: kas tai yra ir ką jis suteikia? Juk pirmučiausiai ne ką kita, o galimybę pažvelgti į savo gyvenimą šviežiomis akimis ir valią jį keisti. 
Tara Westover pirmąkart į mokslo įstaigą įžengė būdama septyniolikos. Gimusi survivalistų šeimoje kalnuose ji nuo mažens ruošėsi pasaulio pabaigai. Vasaromis talkindavo motinai, pribuvėjai, – rinkdavo žoleles, o žiemomis – padėdavo tėvui rūšiuoti metalo laužą.

Taros tėvas nepasitikėjo medicina, todėl mergaitė akyse nematė nė vieno gydytojo ar slaugės. Žaizdos būdavo gydomos namuose vaistažolėmis. Šeima gyveno visai atsiribojusi nuo visuomenės – nebuvo nieko, kas pasirūpintų vaikų mokslais.

Vis dėlto vienam Taros broliui sugebėjus įstoti į koledžą ir papasakojus apie anapus kalnų plytintį pasaulį, ji apsisprendė pakeisti savo gyvenimą. Mergina pradėjo mokytis savarankiškai ir galiausiai buvo priimta į Brigamo Jango universitetą. Čia pirmą kartą išgirdo apie tokius dalykus kaip Holokaustas ir Pilietinių teisių judėjimas. Žinių troškimas ją visiškai pakeitė ir nuvedė toli už vandenyno – į Harvardo ir Kembridžo universitetus.

Tara Westover gimė Aidaho valstijoje 1986 m. visiškai atsiribojusioje nuo išorinio pasaulio šeimoje ir buvo rengiama pasaulio pabaigai. Prieš tėvo valią pasiryžo siekti mokslo. 2008 m. Birgamo Jango universitete jai buvo suteiktas humanitarinių mokslų bakalauro laipsnis. Netrukus paskirta Gateso stipendija Kembridže. 2009 m. Kembridžo Šv. Trejybės koledže autorė gavo filosofijos magistro laipsnį, o 2010 m. tapo Harvardo universiteto vizituojančia stipendininke. 2014 m. grįžo į Kembridžą, ir ten jai buvo suteiktas istorijos mokslų daktaro laipsnis.

  • #1 NEW YORK TIMES, WALL STREET JOURNAL IR BOSTON GLOBE BESTSELERIS
  • WASHINGTON POST IR USA TODAY BESTSELERIS
  • THE CARNEGIE MEDAL OF EXCELLENCE PRIZO ILGASIS SĄRAŠAS
  • PREZIDENTO BARACKO OBAMOS 2018 M. REKOMENDUOJAMŲ VASAROS SKAITINIŲ SĄRAŠAS
  • VIENA IŠ TIME GERIAUSIŲ 2018 M. AUTOBIOGRAFIJŲ
  • VIENA IŠ PUBLISHERS WEEKLY 10 GERIAUSIŲ METŲ KNYGŲ
  • PBS NEWSHOUR/NEW YORK TIMES MĖNESIO KNYGA
  • GERIAUSIŲ 2018 M. KNYGŲ AMAZON REDAKTORIŲ PASIRINKIMAS #1.

Daugiau informacijos
SKU 000000000002179191
EAN kodas 9786094800511
ISBN kodas 9786094800511
Knygos formatas Popierinė knyga
Spalvingumas Nespalvotas
Puslapių skaičius 456
Pav. originalo kalba Educated
Leidimo metai 2018-12-06
Viršelio tipas Kietas
Originalo kalba Anglų
Leidykla Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Vertėjas Aušra Stanaitytė - Karsokienė

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
(Atsiliepimas 1)

Visi komentarai

    More reviews ()