- 20%
- 20%

Donbaso džiazas

13,99 €
Registruokitės ir sutaupykite 3,50 € (20%)
17,49 €
Loading

Šis Jono Öhmano „džiazas“ – ir apie Ukrainą, ir apie Lietuvą. Apie valstybingumą, pralaimintį prieš feodalinę korupciją, biurokratiją ir tingumą. Knyga autentiška, atvira ir nuoširdi, provokuojanti klausimus, kamuojančius ir patį autorių – gryną švedą, patyrusį su Lietuva audringą laisvės romaną, todėl taip tiksliai užčiuopiantį istorines paraleles. Žingsnis po žingsnio virtusį tikru šiuolaikiniu partizanu, „išdurnėjusiu litovcu“, „šalena panda“, „volontioru“, džiazuojančiu visais įmanomais ir neįmanomais būdais, kad padėtų ir gelbėtų. O su šia knyga – kad primintų, kas mums yra Ukraina, skatintų palaikyti ir suprasti kovotojus, kurie Rytų Ukrainoje gina savo ir mūsų laisvę.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė

 

Kai Rusija staigiai okupavo Krymą ir įsibrovė į Rytų Ukrainą, supratau, kad kituose sąrašuose būsime mes, Baltijos šalys. To niekada nebus, pasakiau sau, ir kartu su draugais ėmėme gabenti paramą Ukrainos kariams Donbase.


Teko būti apšaudytam rusų separatistų, pajusti mirties baimę, būti apsuptam juodo nevilties šešėlio. Bet taip pat teko ragauti ryžto ir ištvermės vaisių, be to, aiškiai suvokti, kas yra tikroji laisvės kova ir kaip ji turi būti vedama.


Ukrainoje per savo išgyvenimus, žvelgdamas pro karo marazmo prizmę ir bendraudamas su ten kovojančiais žmonėmis, pradėjau suprasti, ką reiškia „hibridinis karas“. Tai – visiškas džiazas. Ši knyga yra mano signalas, kad mes Lietuvoje, norime ar nenorime, privalome tai suprasti. Ir išmokti džiazuoti.


„Džiazas- improvizacija ir laisvė. Apie tai ir knyga: vyksta kariniai veiksmai, humanitarinė pagalba labai reikalinga. Reikia būti drąsiam ir šiek tiek „džiazuojančiam", kad žvelgiant mirčiai į akis būtų lengviau siekti laisvės. Tai ne romanas, o tikri faktai , bet pateikta šiek tiek lengvesnia forma."

Rekomenduoja PEGASO knygyno konsultantė Danguolė

Daugiau informacijos
SKU 000000000001112397
Knygos formatas Popierinė knyga
EAN kodas 9786090146057
ISBN kodas 9786090146057
Spalvingumas Spalvotas
Viršelio tipas Minkštas
Leidimo metai 2021-06-04
Puslapių skaičius 352
Formatas 21,3x14,3x2,4
Leidykla Alma littera

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą